Poetin: Rusland heeft niets te maken met migrantencrisis Belarus
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft niets te maken met de migrantencrisis aan de grens tussen Belarus en Polen. Dat stelt de Russische president Vladimir Poetin zaterdag.
In het grensgebied hebben zich grote aantallen migranten verzameld. Zij worden al maanden niet tegengehouden bij hun reis naar de Europese Unie en zouden daarbij worden binnengehaald en geholpen door Belarus.
"Ik wil dat iedereen weet dat wij er niets mee te maken hebben", zei Poetin in een interview met de Russische staatsomroep Vesti. Meerdere westerse landen hebben Moskou ervan beschuldigd met Minsk samen te werken om duizenden migranten naar de grens te sturen. De Duitse regering drong er vrijdag bij het Kremlin op aan invloed uit te oefenen op de manier waarop Belarus de migranten aan de grens behandelt. Een woordvoerder van de regering liet weten te verwachten dat Poetin "de juiste stappen" zal nemen.
Toevoer van gas naar Europa
Poetin sprak zich ook uit over opmerkingen van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko eerder deze week. Daarin dreigde die de toevoer van gas naar Europa af te sluiten als de EU zijn land sancties oplegt vanwege de migrantencrisis. De Russische president zegt dat Loekasjenko zijn dreigementen niet van tevoren heeft afgestemd met het Kremlin. Volgens Poetin zou de relatie van Moskou met zowel Belarus als met de EU worden aangetast als Loekasjenko de toevoer van gas naar Europa daadwerkelijk zou afsluiten. Rusland benadrukte vrijdag al dat het zelf gas naar Europa blijft pompen.
De EU neemt mogelijk maandag een besluit over nieuwe sancties tegen Belarus.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
16 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
1 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
3 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.
4 uur geleden