Poetin: Rusland heeft niets te maken met migrantencrisis Belarus
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft niets te maken met de migrantencrisis aan de grens tussen Belarus en Polen. Dat stelt de Russische president Vladimir Poetin zaterdag.
In het grensgebied hebben zich grote aantallen migranten verzameld. Zij worden al maanden niet tegengehouden bij hun reis naar de Europese Unie en zouden daarbij worden binnengehaald en geholpen door Belarus.
"Ik wil dat iedereen weet dat wij er niets mee te maken hebben", zei Poetin in een interview met de Russische staatsomroep Vesti. Meerdere westerse landen hebben Moskou ervan beschuldigd met Minsk samen te werken om duizenden migranten naar de grens te sturen. De Duitse regering drong er vrijdag bij het Kremlin op aan invloed uit te oefenen op de manier waarop Belarus de migranten aan de grens behandelt. Een woordvoerder van de regering liet weten te verwachten dat Poetin "de juiste stappen" zal nemen.
Toevoer van gas naar Europa
Poetin sprak zich ook uit over opmerkingen van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko eerder deze week. Daarin dreigde die de toevoer van gas naar Europa af te sluiten als de EU zijn land sancties oplegt vanwege de migrantencrisis. De Russische president zegt dat Loekasjenko zijn dreigementen niet van tevoren heeft afgestemd met het Kremlin. Volgens Poetin zou de relatie van Moskou met zowel Belarus als met de EU worden aangetast als Loekasjenko de toevoer van gas naar Europa daadwerkelijk zou afsluiten. Rusland benadrukte vrijdag al dat het zelf gas naar Europa blijft pompen.
De EU neemt mogelijk maandag een besluit over nieuwe sancties tegen Belarus.
Meer uit Buitenland
ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
3 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
4 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
11 uur geleden