Poetin: Rusland heeft niets te maken met migrantencrisis Belarus
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft niets te maken met de migrantencrisis aan de grens tussen Belarus en Polen. Dat stelt de Russische president Vladimir Poetin zaterdag.
In het grensgebied hebben zich grote aantallen migranten verzameld. Zij worden al maanden niet tegengehouden bij hun reis naar de Europese Unie en zouden daarbij worden binnengehaald en geholpen door Belarus.
"Ik wil dat iedereen weet dat wij er niets mee te maken hebben", zei Poetin in een interview met de Russische staatsomroep Vesti. Meerdere westerse landen hebben Moskou ervan beschuldigd met Minsk samen te werken om duizenden migranten naar de grens te sturen. De Duitse regering drong er vrijdag bij het Kremlin op aan invloed uit te oefenen op de manier waarop Belarus de migranten aan de grens behandelt. Een woordvoerder van de regering liet weten te verwachten dat Poetin "de juiste stappen" zal nemen.
Toevoer van gas naar Europa
Poetin sprak zich ook uit over opmerkingen van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko eerder deze week. Daarin dreigde die de toevoer van gas naar Europa af te sluiten als de EU zijn land sancties oplegt vanwege de migrantencrisis. De Russische president zegt dat Loekasjenko zijn dreigementen niet van tevoren heeft afgestemd met het Kremlin. Volgens Poetin zou de relatie van Moskou met zowel Belarus als met de EU worden aangetast als Loekasjenko de toevoer van gas naar Europa daadwerkelijk zou afsluiten. Rusland benadrukte vrijdag al dat het zelf gas naar Europa blijft pompen.
De EU neemt mogelijk maandag een besluit over nieuwe sancties tegen Belarus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
6 uur geleden