Poetin: Rusland heeft niets te maken met migrantencrisis Belarus
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft niets te maken met de migrantencrisis aan de grens tussen Belarus en Polen. Dat stelt de Russische president Vladimir Poetin zaterdag.
In het grensgebied hebben zich grote aantallen migranten verzameld. Zij worden al maanden niet tegengehouden bij hun reis naar de Europese Unie en zouden daarbij worden binnengehaald en geholpen door Belarus.
"Ik wil dat iedereen weet dat wij er niets mee te maken hebben", zei Poetin in een interview met de Russische staatsomroep Vesti. Meerdere westerse landen hebben Moskou ervan beschuldigd met Minsk samen te werken om duizenden migranten naar de grens te sturen. De Duitse regering drong er vrijdag bij het Kremlin op aan invloed uit te oefenen op de manier waarop Belarus de migranten aan de grens behandelt. Een woordvoerder van de regering liet weten te verwachten dat Poetin "de juiste stappen" zal nemen.
Toevoer van gas naar Europa
Poetin sprak zich ook uit over opmerkingen van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko eerder deze week. Daarin dreigde die de toevoer van gas naar Europa af te sluiten als de EU zijn land sancties oplegt vanwege de migrantencrisis. De Russische president zegt dat Loekasjenko zijn dreigementen niet van tevoren heeft afgestemd met het Kremlin. Volgens Poetin zou de relatie van Moskou met zowel Belarus als met de EU worden aangetast als Loekasjenko de toevoer van gas naar Europa daadwerkelijk zou afsluiten. Rusland benadrukte vrijdag al dat het zelf gas naar Europa blijft pompen.
De EU neemt mogelijk maandag een besluit over nieuwe sancties tegen Belarus.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA/AFP) - Arabische landen zijn blij dat Iran en de Verenigde Staten hebben afgesproken om elkaar twee weken niet aan te vallen. Het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "eerste stap richting de-escalatie". Saudi-Arabië hoopt dat er een deal komt te liggen die de regio weer stabiliteit brengt. Ook Oman, Egypte en Irak hebben zich voorzichtig positief uitgelaten. De Verenigde Arabische Emiraten hebben volgens een functionaris reden om blij te zijn.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Griekenland gaat vanaf 1 januari 2027 sociale media verbieden voor alle kinderen onder de 15 jaar, meldt premier Kyriakos Mitsotakis. Hij spreekt in een video op TikTok van een "moeilijke, maar noodzakelijke maatregel".
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël, en hoopt iets vergelijkbaars te bereiken met Rusland. Het onderbreken van gevechten maakt ruimte voor diplomatieke gesprekken, schrijft hij op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne stelt dat het, na het sluiten van een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, ook tijd wordt voor Rusland om akkoord te gaan met een bestand. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha prijst op X de Amerikaanse "daadkracht" en schrijft dat dit het moment is om met die daadkracht ook Moskou te forceren akkoord te gaan met een wapenstilstand.
2 uur geleden