Poetin roept Russische veiligheidsraad bijeen
MOSKOU (ANP/AFP) - Kort na de gedeeltelijke verwoesting van de belangrijke Krimbrug roept de Russische president Vladimir Poetin de nationale veiligheidsraad bijeen. Aan de vergadering maandag doen de belangrijkste ministers, politici, veiligheidsdiensten en het leger mee, maakte het Kremlin bekend. Poetin zal de bijeenkomst leiden.
De veiligheidsraad komt regelmatig bijeen, ook sinds de Russische invasie in Oekraïne ruim zeven maanden geleden. De jongste vergadering volgt op de zware explosie op de Krimbrug, een verbinding tussen Rusland en het Oekraïense schiereiland de Krim, dat de Russen ruim acht jaar geleden innamen. De brug werd daarna gebouwd en geldt in Oekraïne als symbool van de Russische agressie.
Meer uit Buitenland
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,42.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat de Britse premier Keir Starmer aftreedt. De Amerikaanse president maakte niet duidelijk waarop hij zijn aankondiging baseerde.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met nieuwe aanvallen op Iran, als het Libanese Hezbollah doorgaat met het bestoken van Noord-Israël. Iran heeft eerder juist geëist dat Israël stopt met het aanvallen van Libanon.
59 minuten geledenLUZERN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat er de afgelopen uren "grote vooruitgang" is geboekt in de relatie tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij sprak in Zwitserland bij het begin van de onderhandelingen met Iran van een "historische ontmoeting" en zei een toekomst voor zich te zien waarin kan worden samengewerkt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In Madrid is een vertoning van de wedstrijd tussen Spanje en Saudi-Arabië op het WK voetbal op zondagavond afgelast vanwege de extreme hitte. Daartoe hebben de gemeente Madrid en de Spaanse voetbalbond zaterdag besloten. Spanje trapt in de Verenigde Staten om 18.00 uur Nederlandse tijd af tegen Saudi-Arabië.
2 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - De gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten in Zwitserland zijn begonnen, melden Iraanse staatsmedia. De twee landen zouden samen met bemiddelaar Qatar om tafel zijn gegaan om te praten over onder meer de situatie in Libanon en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - Israëlische troepen in Libanon mogen nog steeds dreigingen uitschakelen. Dat benadrukte minister van Defensie Israel Katz in een verklaring. Hij zei dat daar geen beperkingen voor gelden. "De bescherming van het leven van onze soldaten en burgers heeft de hoogste en onvoorwaardelijke prioriteit."
3 uur geleden