Poetin roept Russen op te gaan stemmen als teken van patriottisme
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn landgenoten opgeroepen om te stemmen tijdens de verkiezingen dit weekend. Hij zegt dat Russen zo hun burgerplicht kunnen vervullen en hun vaderlandsliefde kunnen tonen. "Deelname aan de verkiezingen vandaag toont je patriottische sentimenten."
Volgens Poetin gaat Rusland door een "moeilijke periode" en staat het land voor "complexe uitdagingen". "En om daar waardig op te kunnen blijven reageren en moeilijkheden met succes te kunnen overwinnen, moeten we verenigd en zelfverzekerd blijven", voegde hij eraan toe.
De verkiezingen zijn officieel van vrijdag tot en met zondag, maar in sommige gebieden zijn de stembussen al dagen open. De 71-jarige Poetin gaat voor nog een termijn van zes jaar en heeft geen serieuze tegenstand. Oppositiekandidaten zijn uitgesloten van deelname, gevangengenomen, gevlucht of dood.
Hoge opkomst belangrijk
Hoewel de uitkomst al vaststaat, is een hoge opkomst belangrijk voor het Kremlin, schreef The Moscow Times woensdag. Volgens de onafhankelijke krant worden met name jongeren in Rusland en de bezette gebieden onder druk gezet om hun stem uit te brengen. De Russische regering heeft gemeentes de opdracht gegeven om "indrukwekkende aantallen" te behalen, zeggen anonieme regionale functionarissen tegen The Moscow Times.
Het doel zou zijn om "het Westen te laten inzien dat onze jongeren voor Poetin zijn, niet voor weggelopen tegenkandidaten en zeker niet voor Navalny", de oppositieleider die vorige maand overleed in een Russisch strafkamp. Volgens de krant, die na de Russische invasie in Oekraïne is uitgeweken naar Amsterdam, zijn er berichten van studenten die door hun universiteiten verplicht worden om te stemmen. Anders zouden ze problemen kunnen krijgen bij hun studie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.
29 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
1 uur geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.
1 uur geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
3 uur geleden