Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: rechtszaken tegen Trump zijn politiek gemotiveerd

Poetin: rechtszaken tegen Trump zijn politiek gemotiveerd

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin stelt dat de rechtszaken tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump politiek gemotiveerd zijn en dat dit positief voor Rusland is omdat de vervolging aantoont dat het Amerikaanse politieke systeem "verrot" is. Trump wordt vervolgd voor onder meer verkiezingsfraude en het achterhouden van geheime documenten.

Poetin deed zijn uitspraken op een economisch forum in Vladivostok. Trump wil het volgend jaar opnieuw tegen Joe Biden opnemen in de strijd om het presidentschap. Wie er ook wint, er zullen volgens Poetin geen grote veranderingen plaatsvinden in de relatie tussen de twee landen.

Verder haalde Poetin uit naar het Amerikaanse besluit om Oekraïne omstreden clustermunitie en munitie met verarmd uranium te leveren. Ook hekelde Poetin dat de VS landen toestemming geven om F-16's naar Oekraïne te sturen. De gevechtsvliegtuigen zullen volgens hem niks in Oekraïne veranderen en alleen het conflict langer laten duren.

Over Oekraïne zei Poetin opnieuw dat het tegenoffensief geen resultaten oplevert, ondanks dat het Oekraïense leger wel gebieden heeft heroverd. De president heeft naar eigen zeggen de indruk dat Oekraïne zijn middelen bijna heeft uitgeput en daarom mogelijk wil overgaan tot vredesgesprekken. De regering in Kyiv weigert onderhandelingen zolang er gebieden bezet worden door Rusland.

Meer uit Buitenland

Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

3 minuten geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

34 minuten geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

2 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

2 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

2 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

3 uur geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

3 uur geleden