Poetin: rechtszaken tegen Trump zijn politiek gemotiveerd
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin stelt dat de rechtszaken tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump politiek gemotiveerd zijn en dat dit positief voor Rusland is omdat de vervolging aantoont dat het Amerikaanse politieke systeem "verrot" is. Trump wordt vervolgd voor onder meer verkiezingsfraude en het achterhouden van geheime documenten.
Poetin deed zijn uitspraken op een economisch forum in Vladivostok. Trump wil het volgend jaar opnieuw tegen Joe Biden opnemen in de strijd om het presidentschap. Wie er ook wint, er zullen volgens Poetin geen grote veranderingen plaatsvinden in de relatie tussen de twee landen.
Verder haalde Poetin uit naar het Amerikaanse besluit om Oekraïne omstreden clustermunitie en munitie met verarmd uranium te leveren. Ook hekelde Poetin dat de VS landen toestemming geven om F-16's naar Oekraïne te sturen. De gevechtsvliegtuigen zullen volgens hem niks in Oekraïne veranderen en alleen het conflict langer laten duren.
Over Oekraïne zei Poetin opnieuw dat het tegenoffensief geen resultaten oplevert, ondanks dat het Oekraïense leger wel gebieden heeft heroverd. De president heeft naar eigen zeggen de indruk dat Oekraïne zijn middelen bijna heeft uitgeput en daarom mogelijk wil overgaan tot vredesgesprekken. De regering in Kyiv weigert onderhandelingen zolang er gebieden bezet worden door Rusland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
2 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
7 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
9 uur geleden