Poetin: rechtszaken tegen Trump zijn politiek gemotiveerd
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin stelt dat de rechtszaken tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump politiek gemotiveerd zijn en dat dit positief voor Rusland is omdat de vervolging aantoont dat het Amerikaanse politieke systeem "verrot" is. Trump wordt vervolgd voor onder meer verkiezingsfraude en het achterhouden van geheime documenten.
Poetin deed zijn uitspraken op een economisch forum in Vladivostok. Trump wil het volgend jaar opnieuw tegen Joe Biden opnemen in de strijd om het presidentschap. Wie er ook wint, er zullen volgens Poetin geen grote veranderingen plaatsvinden in de relatie tussen de twee landen.
Verder haalde Poetin uit naar het Amerikaanse besluit om Oekraïne omstreden clustermunitie en munitie met verarmd uranium te leveren. Ook hekelde Poetin dat de VS landen toestemming geven om F-16's naar Oekraïne te sturen. De gevechtsvliegtuigen zullen volgens hem niks in Oekraïne veranderen en alleen het conflict langer laten duren.
Over Oekraïne zei Poetin opnieuw dat het tegenoffensief geen resultaten oplevert, ondanks dat het Oekraïense leger wel gebieden heeft heroverd. De president heeft naar eigen zeggen de indruk dat Oekraïne zijn middelen bijna heeft uitgeput en daarom mogelijk wil overgaan tot vredesgesprekken. De regering in Kyiv weigert onderhandelingen zolang er gebieden bezet worden door Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/OSLO (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
6 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
52 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
4 uur geleden