
Poetin reageert mogelijk donderdag nog op voorstel voor bestand
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin spreekt zich mogelijk deze donderdag nog uit over het voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne. Poetin staat volgens zijn woordvoerder de pers te woord tijdens een bezoek van de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko. "Het hangt allemaal af van wat de journalisten dan zullen vragen", aldus de zegsman tegen persbureau TASS.
Oekraïne toonde zich deze week na overleg met de Verenigde Staten bereid tot een bestand van dertig dagen. Rusland heeft nog niet laten weten of het zo'n staakt-het-vuren ook acceptabel acht. Het Kremlin heeft aangegeven pas inhoudelijk te willen reageren op dat voorstel als het tot in detail is geïnformeerd over wat Oekraïne en de VS precies hebben afgesproken.
Ingewijden hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat Rusland al een eisenlijst heeft neergelegd bij de VS. Daarop staat aan welke voorwaarden een vredesdeal moet voldoen. Volgens de bronnen hebben Russische en Amerikaanse functionarissen die voorwaarden de afgelopen weken besproken, zowel persoonlijk als in digitale bijeenkomsten.
Het is onduidelijk wat Rusland precies eist. Het gaat volgens de bronnen om algemeen geformuleerde voorwaarden die vergelijkbaar zijn met eerdere eisen van het Kremlin. Het zou bijvoorbeeld kunnen gaan om de eis dat Oekraïne geen lid wordt van de NAVO.
Meer uit Buitenland
Kyiv (ANP) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.
16 minuten geledenBARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van president Donald Trump groen licht gegeven om een groep migranten die wordt vastgehouden op een Amerikaanse militaire basis in Djibouti naar Zuid-Soedan te deporteren.
20 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas streeft naar garanties dat een nieuw, door de Verenigde Staten gesteund staakt-het-vurenvoorstel tot het einde van de Israëlische oorlog in Gaza leidt. Dat meldt een bron dicht bij de Palestijnse beweging.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de geloofsbrieven van een nieuwe ambassadeur van Afghanistan geaccepteerd, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Daarmee is het het eerste land dat de Talibanregering van het land erkent.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 218 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.
8 uur geleden