Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin reageert mogelijk donderdag nog op voorstel voor bestand

Poetin reageert mogelijk donderdag nog op voorstel voor bestand

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin spreekt zich mogelijk deze donderdag nog uit over het voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne. Poetin staat volgens zijn woordvoerder de pers te woord tijdens een bezoek van de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko. "Het hangt allemaal af van wat de journalisten dan zullen vragen", aldus de zegsman tegen persbureau TASS.

Oekraïne toonde zich deze week na overleg met de Verenigde Staten bereid tot een bestand van dertig dagen. Rusland heeft nog niet laten weten of het zo'n staakt-het-vuren ook acceptabel acht. Het Kremlin heeft aangegeven pas inhoudelijk te willen reageren op dat voorstel als het tot in detail is geïnformeerd over wat Oekraïne en de VS precies hebben afgesproken.

Ingewijden hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat Rusland al een eisenlijst heeft neergelegd bij de VS. Daarop staat aan welke voorwaarden een vredesdeal moet voldoen. Volgens de bronnen hebben Russische en Amerikaanse functionarissen die voorwaarden de afgelopen weken besproken, zowel persoonlijk als in digitale bijeenkomsten.

Het is onduidelijk wat Rusland precies eist. Het gaat volgens de bronnen om algemeen geformuleerde voorwaarden die vergelijkbaar zijn met eerdere eisen van het Kremlin. Het zou bijvoorbeeld kunnen gaan om de eis dat Oekraïne geen lid wordt van de NAVO.

Meer uit Buitenland

Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

22 minuten geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

58 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

1 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

3 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

3 uur geleden