Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin prijst 'ware helden die in Oekraïne vechten'

Poetin prijst 'ware helden die in Oekraïne vechten'

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft in een toespraak "de ware helden van het volk" geprezen die in Oekraïne vechten. Het zijn de verdedigers van het vaderland. Hij zei verder dat de Russische wapenindustrie de productie heeft verveelvoudigd en de hoogstnodige bewapening voor de troepen kan leveren.

Hij sprak de bevolking toe naar aanleiding van de Dag van de Verdedigers van het Vaderland. De dag om leger en marine te eren, stamt uit 1919. Zaterdag is het precies twee jaar geleden dat Rusland het buurland Oekraïne binnenviel naar aanleiding van de sinds 2014 slepende strijd in het oosten van Oekraïne.

De deelnemers aan wat Poetin heeft betiteld als 'de speciale operatie in Oekraïne' "zijn echte helden die moed en lef tonen bij de verdediging van Rusland".

Persbureau RIA-Novosti meldt dat volgens Poetin de bewapening van de strijdkrachten in hoog tempo is gemoderniseerd. Ze beschikken onder meer over precisiewapens inclusief drones en hoogwaardige luchtafweersystemen. De volgende stap is volgens de Russische leider "de introductie van kunstmatige intelligentietechnologieën op militair gebied".

Meer uit Buitenland

IAEA: geen indicaties dat Iraanse atoominstallaties zijn geraakt

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft geen aanwijzingen dat de nucleaire installaties in Iran zijn getroffen door Amerikaanse en Israëlische aanvallen op dat land. Dat zei topman Rafael Grossi maandag tegen het bestuur van het agentschap.

7 minuten geleden
Parijs: Frans-Emiraatse marinebasis getroffen bij luchtaanval

PARIJS (ANP/RTR) - De Frans-Emiraatse leger- en marinebasis Camp de la Paix is geraakt bij luchtaanvallen. Dat bevestigt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot in een persconferentie. Zondag meldde het Emiraatse ministerie van Defensie al in actie te zijn gekomen tegen inkomende Iraanse drones. Zowel Frankrijk als de Verenigde Arabische Emiraten spreekt van slechts kleinschalige, materiële schade.

8 minuten geleden
NetBlocks: al 48 uur geen internet in Iran

TEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.

36 minuten geleden
Oekraïne richt grote schade aan in havenstad Novorossisk

NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.

58 minuten geleden
Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

1 uur geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 555 mensen omgekomen in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.

1 uur geleden