Poetin prijst Trump en is klaar voor dialoog met VS
ASTANA/MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op bezoek in Kazachstan de tot Amerikaans president gekozen Donald Trump geprezen als "een ervaren en intelligente politicus". Hij vraagt zich wel af of Trump veilig is na de "recente aanslagen" op diens leven en hoopt dat Trump voorzichtig is. Volgens Poetin probeert de regering van president Joe Biden meer problemen met Rusland te veroorzaken voordat Trump president wordt. Maar Rusland is volgens Poetin klaar voor een dialoog met de Verenigde Staten.
Trump was van 2017 tot 2021 president van de VS en heeft Poetin meermaals ontmoet, voor het eerst in 2017 in Hamburg. Later ontmoetten de twee elkaar in onder meer Da Nang, Osaka, Buenos Aires en Helsinki.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
5 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden