Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin prijst omgekomen Iraanse president Raisi

Poetin prijst omgekomen Iraanse president Raisi

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat de overleden Iraanse president Ebrahim Raisi een "bijdrage van onschatbare waarde" heeft geleverd aan de betrekkingen tussen hun landen. Raisi was volgens hem een "voortreffelijk politicus" wiens leven was gewijd aan het dienen van Iran.

Poetin heeft zijn condoleances overgebracht aan de opperste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei. In het bericht aan Khamenei spreekt hij van een "grote tragedie" voor het Iraanse volk. Raisi was volgens Poetin "een echte vriend van Rusland". "Hij heeft grote inspanningen geleverd om de betrekkingen tussen Rusland en Iran tot het niveau van strategisch partnerschap te brengen", verklaart Poetin.

Iran is de laatste jaren een belangrijkere bondgenoot van Rusland geworden. Oekraïne en westerse landen beschuldigen Iran ervan onder meer raketten, drones en munitie naar Rusland te sturen voor de oorlog in Oekraïne. Teheran ontkent Rusland van wapens te voorzien, maar heeft wel toegegeven drones te hebben geleverd voordat de Russische invasie begon.

Iran ontvangt steeds meer steunbetuigingen van buitenlandse leiders. De Chinese president Xi Jinping heeft inmiddels ook zijn condoleances overgebracht. Hij spreekt na het "tragische overlijden" van "een groot verlies voor het Iraanse volk" en stelt dat "het Chinese volk een goede vriend heeft verloren", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan noemt de overleden Raisi een "waardevolle collega en broeder". Hij voegt eraan toe dat Turkije in deze moeilijke tijd naast Iran staat.

Meer uit Buitenland

Geen absolute meerderheid voor AfD in Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.

3 uur geleden
Meerdere doden bij crash vrachtvliegtuig op landingsbaan Miami

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.

7 uur geleden
Veel doden en gewonden bij explosie van vuurwerk in kerk Mexico

SANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.

7 uur geleden
Vliegtuig schiet door op landingsbaan Miami en raakt voertuigen

MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.

8 uur geleden
Roussel is weer communistische presidentskandidaat in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.

8 uur geleden
President Libanon vraagt ​​VS hulp na dodelijke aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.

11 uur geleden
CDU-lijsttrekker erkent nederlaag bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.

11 uur geleden