Poetin prijst Erdogan voor inspanningen oorlog te stoppen
SAMARKAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag tijdens een top in Oezbekistan lovend gesproken over de inspanningen van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen, maar volgens hem is de Oekraïense president Volodimir Zelenski niet bereid tot vredesbesprekingen. Poetin zei ook dat Rusland geen haast heeft om zijn "speciale militaire operatie" in Oekraïne af te ronden.
Erdogan heeft altijd ontmoetingen met Zelenski voorgesteld en een "aanzienlijke bijdrage" geleverd aan pogingen een einde te maken aan het conflict, zei de Russische leider op de conferentie van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO) in Samarkand. Erdogan deed deze keer niet zo’n voorstel, aldus Poetin.
Turkije heeft zich als bemiddelaar opgeworpen in het conflict en droeg bij aan een deal om de graantransporten vanuit de Oekraïense Zwarte Zeehavens te hervatten. Terwijl Erdogan Kiev hielp bewapenen, verdedigde hij Poetin ook en drong hij er bij landen op aan Rusland niet te onderschatten. Ankara blijft een belangrijke partner voor Poetin, aangezien westerse sancties andere routes voor handel en investeringen hebben bemoeilijkt.
Meer uit Buitenland
ISHIGAKI (ANP/RTR) - De krachtige tyfoon Bavi koerst af op een eilandengroep in het zuidwesten van Japan. De autoriteiten waarschuwen voor storm, slagregens, aardverschuivingen en overstromingen. Bavi is mogelijk de meest vernietigende tyfoon in jaren.
1 uur geledenLUBRÍN/BÉDAR (ANP) - Bij bosbranden in de Zuid-Spaanse provincie Almería zijn ten minste twaalf doden gevallen. Dat melden Spaanse media, waaronder Cadena Ser.
4 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdagavond opnieuw een aanval uitgevoerd op Bushehr in het zuiden van Iran, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ook op andere plekken werden door Iraanse media explosies gemeld, zoals in de zuidelijke stad Bandar Abbas. De VS ontkennen iets met de explosies te maken te hebben.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zal zich de komende dagen terugtrekken uit een van de bezette gebieden waar het Libanese leger de controle moet overnemen. Dat heeft een Amerikaanse functionaris donderdag gezegd. Bovendien zou worden gewerkt aan het in kaart brengen van meer van dit soort "pilot zones" (proefgebieden).
9 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft donderdag in de Tour de France een rib gebroken. Dat blijkt uit het medische communiqué van de Tourorganisatie. De renner van Uno-X Mobility reed in de gele leiderstrui toen hij ten val kwam in de afdaling van de Col du Tourmalet.
9 uur geledenJINJIANG (ANP/AFP) - De grote dodelijke brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang is onder controle. Volgens de autoriteiten vielen er 28 doden. Het duurde uren voor de brandweer de brand meester was. Op het moment dat die donderdag uitbrak in een fabriek van de Huiteng Shoes Company waren volgens staatspersbureau Xinhua 237 werknemers aanwezig.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.
12 uur geleden