Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin praat met nieuwe paus over oorlog in Oekraïne

Poetin praat met nieuwe paus over oorlog in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eerste telefoongesprek gehad met de nieuwe paus, meldt het Kremlin. Ze spraken onder meer over het conflict in Oekraïne.

"Tijdens de gedachtewisseling over de situatie in Oekraïne herhaalde Poetin zijn interesse in het bereiken van vrede via politieke en diplomatieke middelen", staat in de verklaring. "Hij benadrukte dat voor een definitieve, eerlijke en alomvattende oplossing van de crisis het noodzakelijk is om de onderliggende oorzaken weg te nemen."

De nieuwe paus Leo trad vorige maand aan na het overlijden van zijn voorganger Franciscus. Hij is de eerste paus die uit de Verenigde Staten komt en heeft opgeroepen tot vrede in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in 2022 binnen en zegt vaker dat duurzame vrede vereist dat "onderliggende oorzaken" voor het conflict worden aangepakt. Het land heeft allerlei eisen en wil onder meer dat Oekraïne geen NAVO-lid kan worden.

De paus vroeg Poetin op zijn beurt om "een gebaar te maken dat de vrede bevordert", aldus het Vaticaan. De leider van de katholieke kerk zou zich hebben uitgesproken over het belang van een dialoog om oplossingen voor het conflict te zoeken.

Meer uit Buitenland

Nieuwe arrestatie om moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 28-jarige man aangehouden op verdenking van de moord op de voormalige Britse minister Ann Widdecombe. De arrestatie vond plaats in South Yorkshire, maakte de politie zaterdag bekend.

2 uur geleden
Albanezen betogen tegen hotelplan Trump-familie en Ye

TIRANA (ANP/AFP) - Duizenden Albanezen hebben zaterdag in Tirana het vertrek geëist van premier Edi Rama. Het was de 42e avond op rij dat werd gedemonstreerd tegen onder meer een omstreden resortproject waarbij Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, betrokken is.

2 uur geleden
Zelensky wil snellere wapenleveringen van bondgenoten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat bondgenoten meer haast maken met wapenleveringen. In een videoboodschap zegt hij de diplomatieke aanpak van Oekraïne om die redenen te willen veranderen.

5 uur geleden
Duitse politie doet onderzoek naar vermoedelijke spoorsabotage

LEVERKUSEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse politie doet onderzoek naar een nieuw geval van vermoedelijke sabotage op het spoor. Een extreemlinkse groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.

6 uur geleden
Tyfoon Bavi aan land aan oostkust China

YUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavi is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.

8 uur geleden
Trump dagvaardt NYT-journalisten om berichten over Air Force One

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft dagvaardingen uitgevaardigd aan verschillende journalisten van de New York Times, nadat zij hadden bericht over veiligheidsproblemen van Trumps nieuwe vliegtuig. Dat meldt de krant zaterdag.

8 uur geleden
Opgepakte man na moord Ann Widdecombe is geen verdachte meer

NEWTON ABBOT (ANP) - De 26-jarige man die werd opgepakt op verdenking van de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe, is geen verdachte meer. De politie meldt dat hij is vrijgelaten en geen deel meer uitmaakt van het onderzoek. De politie denkt nu volgens Britse media ook dat ze al bijna een etmaal dood was voor ze donderdag werd gevonden.

12 uur geleden