
Poetin: pogingen tot onrust in Rusland zijn gedoemd te mislukken
MOSKOU (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft in zijn eerste televisietoespraak na de opstand van de Wagner Groep gewaarschuwd dat alle pogingen tot onrust of chantage in Rusland "gedoemd zijn te mislukken". Volgens Poetin hadden Oekraïne en het Westen graag gezien dat de Russen elkaar zouden uitmoorden, maar hij zou zaterdag het bevel hebben gegeven om bloedvergieten te voorkomen. De Russische president dankte ook Wagnermilitairen die de escalatie hadden afgewend.
Volgens Poetin zijn "de meesten" van Wagner patriotten. Hij zou zich aan zijn belofte willen houden dat de leden van Wagner naar Belarus mogen, zoals afgesproken met de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko. Maar de militairen hebben ook de mogelijkheid zich aan te sluiten bij de Russische strijdkrachten of om gewoon terug te gaan naar hun families.
Poetin sprak niet over Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin, die de muiterij leidde. Het is niet duidelijk waar die zich op dit moment bevindt.
De Russische president dankte ook gewone Russen voor hun "patriottisme" tijdens de opstand. Volgens Poetin was de gewapende opstand sowieso neergeslagen, ook als de troepen verder waren opgerukt naar Moskou.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC maakt zich volgens 107 medewerkers en driehonderd andere mensen uit de mediabranche schuldig aan "censuur" met betrekking tot Israël en ook voert zij "pr voor de Israëlische regering". Dat deden ze in een brief aan de directie.
32 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP) - In de Golf van Suez, een uitloper van het noorden van de Rode Zee, zijn minstens vier mensen om het leven gekomen toen een schip kapseisde. Zo'n twintig mensen raakten gewond. Dat melden Egyptische autoriteiten.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.
2 uur geledenFLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
10 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
12 uur geleden