Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin op zeer zeldzaam bezoek in Noord-Korea

Poetin op zeer zeldzaam bezoek in Noord-Korea

PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt een zeer zeldzaam bezoek aan Noord-Korea. Hij was 24 jaar geleden voor het laatst in Pyongyang, tijdens het eerste jaar van zijn presidentschap.

Het is niet bekend waar Poetin en de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un het over zullen hebben, maar volgens Noord-Korea gaat het om een "vriendschappelijke" reis. De twee antiwesterse leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in september, toen Kim op bezoek kwam in Rusland.

Na afloop leverde Noord-Korea volgens inlichtingen van de Verenigde Staten veel wapens aan de Russen, die ze kunnen gebruiken bij de oorlog in Oekraïne. In ruil zou Noord-Korea voedselsteun en hulp bij het satellietprogramma hebben gekregen. Daarmee zou Rusland VN-sancties hebben geschonden.

Het gebeurt zelden dat internationale leiders op bezoek komen in Noord-Korea, omdat het land vrijwel geïsoleerd is op het wereldtoneel. Bovendien maakt Poetin sinds de uitbraak van het coronavirus niet veel buitenlandse reizen.

De twee buurlanden onderhouden historische betrekkingen, maar de banden zijn hechter geworden sinds de Russische invasie in Oekraïne. Afgelopen september hadden Kim en Poetin niet alleen warme woorden voor elkaar, maar gaven ze elkaar ook symbolisch geweren cadeau.

Woensdag reist Poetin door naar Vietnam.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

44 minuten geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

1 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

1 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

1 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

2 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

3 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

3 uur geleden