Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin op zeer zeldzaam bezoek in Noord-Korea

Poetin op zeer zeldzaam bezoek in Noord-Korea

PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt een zeer zeldzaam bezoek aan Noord-Korea. Hij was 24 jaar geleden voor het laatst in Pyongyang, tijdens het eerste jaar van zijn presidentschap.

Het is niet bekend waar Poetin en de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un het over zullen hebben, maar volgens Noord-Korea gaat het om een "vriendschappelijke" reis. De twee antiwesterse leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in september, toen Kim op bezoek kwam in Rusland.

Na afloop leverde Noord-Korea volgens inlichtingen van de Verenigde Staten veel wapens aan de Russen, die ze kunnen gebruiken bij de oorlog in Oekraïne. In ruil zou Noord-Korea voedselsteun en hulp bij het satellietprogramma hebben gekregen. Daarmee zou Rusland VN-sancties hebben geschonden.

Het gebeurt zelden dat internationale leiders op bezoek komen in Noord-Korea, omdat het land vrijwel geïsoleerd is op het wereldtoneel. Bovendien maakt Poetin sinds de uitbraak van het coronavirus niet veel buitenlandse reizen.

De twee buurlanden onderhouden historische betrekkingen, maar de banden zijn hechter geworden sinds de Russische invasie in Oekraïne. Afgelopen september hadden Kim en Poetin niet alleen warme woorden voor elkaar, maar gaven ze elkaar ook symbolisch geweren cadeau.

Woensdag reist Poetin door naar Vietnam.

Meer uit Buitenland

Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

20 minuten geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

56 minuten geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

2 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

2 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

3 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

3 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

4 uur geleden