Poetin op zeer zeldzaam bezoek in Noord-Korea
PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt een zeer zeldzaam bezoek aan Noord-Korea. Hij was 24 jaar geleden voor het laatst in Pyongyang, tijdens het eerste jaar van zijn presidentschap.
Het is niet bekend waar Poetin en de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un het over zullen hebben, maar volgens Noord-Korea gaat het om een "vriendschappelijke" reis. De twee antiwesterse leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in september, toen Kim op bezoek kwam in Rusland.
Na afloop leverde Noord-Korea volgens inlichtingen van de Verenigde Staten veel wapens aan de Russen, die ze kunnen gebruiken bij de oorlog in Oekraïne. In ruil zou Noord-Korea voedselsteun en hulp bij het satellietprogramma hebben gekregen. Daarmee zou Rusland VN-sancties hebben geschonden.
Het gebeurt zelden dat internationale leiders op bezoek komen in Noord-Korea, omdat het land vrijwel geïsoleerd is op het wereldtoneel. Bovendien maakt Poetin sinds de uitbraak van het coronavirus niet veel buitenlandse reizen.
De twee buurlanden onderhouden historische betrekkingen, maar de banden zijn hechter geworden sinds de Russische invasie in Oekraïne. Afgelopen september hadden Kim en Poetin niet alleen warme woorden voor elkaar, maar gaven ze elkaar ook symbolisch geweren cadeau.
Woensdag reist Poetin door naar Vietnam.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
10 uur geleden