Poetin op zeer zeldzaam bezoek in Noord-Korea
PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt een zeer zeldzaam bezoek aan Noord-Korea. Hij was 24 jaar geleden voor het laatst in Pyongyang, tijdens het eerste jaar van zijn presidentschap.
Het is niet bekend waar Poetin en de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un het over zullen hebben, maar volgens Noord-Korea gaat het om een "vriendschappelijke" reis. De twee antiwesterse leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in september, toen Kim op bezoek kwam in Rusland.
Na afloop leverde Noord-Korea volgens inlichtingen van de Verenigde Staten veel wapens aan de Russen, die ze kunnen gebruiken bij de oorlog in Oekraïne. In ruil zou Noord-Korea voedselsteun en hulp bij het satellietprogramma hebben gekregen. Daarmee zou Rusland VN-sancties hebben geschonden.
Het gebeurt zelden dat internationale leiders op bezoek komen in Noord-Korea, omdat het land vrijwel geïsoleerd is op het wereldtoneel. Bovendien maakt Poetin sinds de uitbraak van het coronavirus niet veel buitenlandse reizen.
De twee buurlanden onderhouden historische betrekkingen, maar de banden zijn hechter geworden sinds de Russische invasie in Oekraïne. Afgelopen september hadden Kim en Poetin niet alleen warme woorden voor elkaar, maar gaven ze elkaar ook symbolisch geweren cadeau.
Woensdag reist Poetin door naar Vietnam.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
3 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
5 uur geleden