Poetin ook naar conferentie over conflicten in Libië
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - President Vladimir Poetin gaat zondag naar de internationale conferentie over de conflicten in Libië. Het Kremlin meldde dat hij deelneemt aan de conferentie in Berlijn, die zou moeten leiden tot een vredesregeling.
Het was niet zeker of Poetin zelf zou komen. Het Kremlin berichtte dat Poetin een brief heeft ontvangen van de Libische krijgsheer Khalifa Haftar. Afgelopen maandag is er in Rusland vergeefs geprobeerd de strijdende partijen tot een bestand te brengen. Haftar schreef zijn "goede vriend" Poetin dat hij de maandag begonnen dialoog graag voortzet en bereid is daar weer voor naar Moskou te komen.
Maar de betrokken partijen spreken elkaar zondag al in Berlijn, samen met een reeks landen die zich met de strijd bemoeien. Dat zijn met name Turkije, Egypte, Rusland, de Verenigde Arabische Emiraten, Italië, Frankrijk, Groot-Brittannië en de VS. Ook China, de VN en de EU zijn uitgenodigd. Uit Ankara komt president Erdogan en Washington stuurt minister van Buitenlandse Zaken Pompeo.
EU
Namens de Europese Unie zijn raadsvoorzitter Charles Michel, Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en buitenlandchef Josep Borrell aanwezig in Berlijn. Zij willen een "krachtige en actieve" rol spelen om bij te dragen aan een politieke oplossing voor het conflict. Als de conferentie positieve resultaten oplevert, is de Europese Commissie bereid de buidel te trekken om "volledige uitvoering" te garanderen.
Michel en Poetin spraken elkaar donderdag telefonisch. "De presidenten zijn hoopvol dat alle partijen een staakt-het-vuren overeen zullen komen en het politieke proces herlanceren", staat in een verklaring.
Meer uit Buitenland
TABUK (ANP) - Een van de piloten van een flydubai-vliegtuig dat woensdag is uitgeweken naar Saudi-Arabië heeft de ander neergestoken, melden ooggetuigen aan The Times of Israel. Volgens hen ontstond er een bloedige vechtpartij, waarbij passagiers hielpen om de aanvaller te overmeesteren.
6 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/DPA) - De Duitse activist Maja T. heeft in Hongarije strafvermindering gekregen na een veroordeling voor mishandeling van vermeende extreemrechtse betogers in Boedapest. De gevangenisstraf is verlaagd van acht naar zeven jaar.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse militaire missie in Irak is volledig beëindigd volgens het Pentagon. De Verenigde Staten zullen nog wel trainingen geven en ondersteuning in inlichtingen bieden aan Irak.
53 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is puin aangetroffen bij een westerse ambassade, meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Het is niet duidelijk om welke ambassade het gaat en of die zelf geraakt is of dat de brokstukken afkomstig zijn van raketten, drones of andere gebouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham zegt dat alle opties op tafel liggen bij zijn komende herziening van de Britse relatie met de Europese Unie. Een daarvan is dat het Verenigd Koninkrijk opnieuw toetreedt tot het landenblok, waar het land begin 2020 uit vertrok.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft inmiddels een Amerikaans antwoord ontvangen op het voorstel dat het land vorige week deed om de Straat van Hormuz binnen zeven dagen te heropenen. De Amerikaanse president Donald Trump had dit weekend al publiekelijk laten weten het plan af te wijzen, maar de Iraniërs zeiden nog te wachten op een officiële reactie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.
2 uur geleden