Poetin ook naar conferentie over conflicten in Libië
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - President Vladimir Poetin gaat zondag naar de internationale conferentie over de conflicten in Libië. Het Kremlin meldde dat hij deelneemt aan de conferentie in Berlijn, die zou moeten leiden tot een vredesregeling.
Het was niet zeker of Poetin zelf zou komen. Het Kremlin berichtte dat Poetin een brief heeft ontvangen van de Libische krijgsheer Khalifa Haftar. Afgelopen maandag is er in Rusland vergeefs geprobeerd de strijdende partijen tot een bestand te brengen. Haftar schreef zijn "goede vriend" Poetin dat hij de maandag begonnen dialoog graag voortzet en bereid is daar weer voor naar Moskou te komen.
Maar de betrokken partijen spreken elkaar zondag al in Berlijn, samen met een reeks landen die zich met de strijd bemoeien. Dat zijn met name Turkije, Egypte, Rusland, de Verenigde Arabische Emiraten, Italië, Frankrijk, Groot-Brittannië en de VS. Ook China, de VN en de EU zijn uitgenodigd. Uit Ankara komt president Erdogan en Washington stuurt minister van Buitenlandse Zaken Pompeo.
EU
Namens de Europese Unie zijn raadsvoorzitter Charles Michel, Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en buitenlandchef Josep Borrell aanwezig in Berlijn. Zij willen een "krachtige en actieve" rol spelen om bij te dragen aan een politieke oplossing voor het conflict. Als de conferentie positieve resultaten oplevert, is de Europese Commissie bereid de buidel te trekken om "volledige uitvoering" te garanderen.
Michel en Poetin spraken elkaar donderdag telefonisch. "De presidenten zijn hoopvol dat alle partijen een staakt-het-vuren overeen zullen komen en het politieke proces herlanceren", staat in een verklaring.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
45 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
46 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
48 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
3 uur geleden