Poetin ontslaat gevangenisbaas vanwege martelvideo's
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het hoofd van de gevangenisdienst ontslagen nadat vorige maand video's van marteling en verkrachting in de gevangenis opdoken. De wanpraktijken vonden plaats in de gevangenis in Saratov, in het zuidwesten van Rusland.
Aleksandr Kalasjnikov was tot zijn ontslag twee jaar de baas over de Russische gevangenissen. Hij stond vanuit het Westen onder druk, vanwege de behandeling van oppositieleider Aleksej Navalni in de gevangenis. Kalasjnikov is vervangen door Arkadi Gostev, een officier bij de politie.
De gevangenisdienst heeft vanwege de misstanden achttien medewerkers ontslagen en is een onderzoek gestart.
Savaljev
De videobeelden zijn uit de gevangenis gesmokkeld door voormalige gevangene Sergej Savaljev. Nadat hij de beelden openbaarde verliet hij Rusland. Savaljev heeft asiel aangevraagd in Frankrijk.
Savaljev kon aan de beelden komen doordat hij in de gevangenis in de IT werkte en zo toegang had tot de videobestanden die zijn opgenomen door bewakingscamera's. De beelden zette hij vervolgens op een USB-stick, die hij verstopte tot hij werd vrijgelaten.
Volgens mensenrechtenorganisaties komen marteling en verkrachting op grote schaal voor in Russische gevangenissen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
37 minuten geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
45 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
5 uur geleden