Poetin: offensief in Oekraïne wordt systematisch voortgezet
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal zijn offensief in Oekraïne systematisch voortzetten. President Vladimir Poetin zei dat in zijn toespraak voor leden van het parlement en de regering.
De "speciale militaire operatie" in Oekraïne, zoals Moskou de oorlog noemt, begon bijna een jaar geleden. Poetin zei dat het Russische leger zijn doelen in Oekraïne zal bereiken. Volgens hem kan Rusland niet verslagen worden. "Het bestaan van ons land staat op het spel."
Volgens Poetin was er geen andere keuze dan het buurland binnen te vallen, omdat Kiev met militaire hulp van het Westen een offensief in de oostelijker Donbas-regio aan het voorbereiden was. Rusland stond open voor dialoog om op gelijke voet te spreken over de veiligheidsarchitectuur in Europa maar veiligheidsgaranties werden geweigerd, aldus Poetin.
"Achter onze ruggen werd een heel ander scenario voorbereid", aldus Poetin, doelend op de wereldwijde hegemonie die de VS en hun bondgenoten zouden nastreven. De oorlog in Oekraïne is daarom volgens hem de schuld van het Westen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
5 uur geleden