Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Oekraïense leger schendt internationaal recht

Poetin: Oekraïense leger schendt internationaal recht

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Oekraïense strijdkrachten ervan beschuldigd het internationaal humanitair recht grof te schenden, bijvoorbeeld met "buitenrechtelijke executies van andersdenkenden". De leider van de Russische invasie in Oekraïne uitte zijn kritiek in een telefoongesprek met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

Poetin riep de twee op de Oekraïense regering in Kiev onder druk te zetten deze "criminele acties" te beëindigen. Hij verweet de Oekraïners ook het gijzelen van burgers. Deze zouden ook worden gebruikt als menselijk schild. Daarnaast zou het Oekraïense leger zware wapens inzetten in de buurt van ziekenhuizen, scholen en kleuterscholen, aldus een verklaring van het Kremlin. Poetin zei verder dat Oekraïense "nationalistische bataljons" systematisch reddingsoperaties verstoren en burgers intimideren die probeerden te vertrekken uit gevechtsgebieden.

De aantijgingen van Poetin zijn deels dezelfde verwijten die Kiev maakt over het Russische leger.

Meer uit Buitenland

Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

3 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

3 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

4 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

4 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

5 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

7 uur geleden