Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Oekraïense geheime dienst zat achter explosie Krimbrug

Poetin: Oekraïense geheime dienst zat achter explosie Krimbrug

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin geeft de Oekraïense geheime dienst de schuld van de enorme explosie die zaterdag fikse schade veroorzaakte aan de Krimbrug, de enige vaste verbinding tussen Rusland en het door de Russen geannexeerde schiereiland de Krim. De president baseert zijn conclusie op het werk van een speciale onderzoekscommissie die de explosie onderzocht heeft en spreekt van een "terroristische daad".

Zaterdag stelde Oekraïne nog dat de Russen waarschijnlijk zelf achter het opblazen van de Krimbrug zitten. Het zou het resultaat zijn geweest van een interne machtsstrijd in Moskou, suggereerde het kantoor van de Oekraïense president Volodimir Zelenski. "Opgemerkt moet worden dat de ontplofte vrachtwagen, volgens alle aanwijzingen, de brug vanuit Russische kant is opgereden. Het is dus in Rusland waar de antwoorden moeten worden gezocht", zei een adviseur van Zelenski.

Eerder zei Rusland dat de explosie was veroorzaakt door een bom in een vrachtauto en dat de eigenaar van deze wagen uit Rusland kwam. Door de ontploffing stortte een deel van de verkeersbrug in, maar inmiddels is het verkeer weer hervat op het rijdek dat niet is beschadigd. Ook treinen op de ernaast liggende spoorbrug rijden weer.

Meer uit Buitenland

Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

58 minuten geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

59 minuten geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

1 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

1 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

1 uur geleden
Finland voert verdediging tegen drones op

NIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.

2 uur geleden
UNICEF: veel meer baby's met ondergewicht geboren in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.

3 uur geleden