Poetin: Oekraïens offensief is begonnen, maar onsuccesvol
MOSKOU (ANP/RTR) - Niet alleen internationale media en waarnemers stellen dat Oekraïne is begonnen met het langverwachte offensief, dat denkt ook de Russische president Vladimir Poetin. Hij zegt dat de aanval nog niet succesvol is en dat de Oekraïners nog geen van hun doelen hebben bereikt.
De Oekraïense strijdkrachten laten zo min mogelijk los over het offensief en willen dus ook niet bevestigen dat het is begonnen. Volgens Poetin is dat wel zo en als bewijs voert hij aan dat de Oekraïners strategische militaire reserves inzetten. De afgelopen dagen zouden de gevechten zeer intens zijn geweest, maar volgens de Russische president houden zijn troepen stand.
De Oekraïners zouden "aanzienlijke verliezen" hebben geleden in de laatste dagen. Poetin denkt wel dat Oekraïne nog altijd het vermogen heeft om aan te vallen.
Rusland zei eerst enkele aanvallen in de oostelijke regio Donetsk te hebben afgeslagen, maar donderdag meldden internationale media dat het Oekraïense offensief plaats zou vinden in de zuidelijke regio Zaporizja. Ook daar beweert het Kremlin het offensief te kunnen bezweren.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
18 minuten geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
3 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geleden