Poetin: nu geen nieuwe mobilisatie, al 150.000 in Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft opnieuw beklemtoond dat er nu geen nieuwe mobilisatie komt voor "de speciale militaire operatie" in Oekraïne. Er zijn al 150.000 gemobiliseerden ingezet in Oekraïne, van wie er 77.000 in hun gevechtseenheden zijn opgenomen. Het is niet bekend wat de rest dan uitvoert.
De strijd in het oosten van Oekraïne is losgebarsten na een machtswisseling in Kiev in 2014 die door het Westen werd gesteund. Er werd datzelfde jaar nog een wapenstilstand afgesproken, maar de strijd is opgelaaid en in februari wilde Poetin er een eind aan maken door grote stukken van Oekraïne in te lijven. De invasie die hij daarvoor in februari lanceerde werd voornamelijk uitgevoerd door beroepsmilitairen, huurlingen en Oost-Oekraïense strijdkrachten.
In september besloot Poetin omdat het front vrijwel vastgelopen bleek, honderdduizenden reservisten te mobiliseren. Het veroorzaakte een schok in zijn land waar honderdduizenden spoorslags vertrokken naar onder meer Kazachstan,Turkije en Israël. Volgens waarnemers zou Rusland in de winter ook geen grote aanvalsplannen willen uitvoeren, maar daarvoor op het voorjaar te wachten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
8 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
8 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
8 uur geleden