Poetin: Nord Stream 2 zal Europese energiezekerheid versterken
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De ingebruikname van de gaspijpleiding Nord Stream 2, die loopt van Rusland naar Duitsland via de Oostzee, zal de energiezekerheid van Europa versterken. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin na overleg met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz over de crisis rond Oekraïne. Volgens Poetin is Nord Stream 2 een puur commercieel project.
De pijpleiding is al klaar maar wacht nog op formele goedkeuring van Duitsland om in gebruik te worden genomen. Het project is omstreden omdat onder meer de Verenigde Staten zeggen dat Rusland daarmee meer politieke invloed krijgt in Europa. Washington heeft al gedreigd dat Nord Stream 2 afgeblazen zal worden als Rusland besluit tot een invasie van Oekraïne. Ook Duitsland heeft met zware sancties gedreigd, al heeft Berlijn niet gezegd dat het pijplijnproject echt stopgezet zal worden.
Maar volgens Poetin is de pijplijn juist in het belang van Europa en hij stelt dat er geen politieke bedoelingen achter zitten. Ook zei hij dat Rusland door zal gaan met het transporteren van gas via pijpleidingen door Oekraïne. Kiev is erg bezorgd dat die gasleveringen worden stopgezet, waardoor een belangrijke bron aan inkomsten zou wegvallen. Oekraïne krijgt geld voor de doorvoer van Russisch gas.
Scholz gaf na de ontmoeting met Poetin in Moskou aan dat gastransporten door Oekraïne door moeten blijven gaan. Hij verklaarde dat vrede in Europa van het grootste belang is voor Nord Stream 2, want anders zijn er grote gevolgen voor het project, aldus de bondskanselier.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
7 uur geleden