Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin nog niet klaar voor erkenning Biden

Poetin nog niet klaar voor erkenning Biden

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin wil samenwerken met elke Amerikaanse president, maar is nog altijd niet klaar om de verkiezingsoverwinning van Joe Biden te erkennen. Hij is een van de weinige wereldleiders die de uitdager van Donald Trump nog niet heeft gefeliciteerd.

Volgens Poetin kan alleen een president wiens overwinning door de tegenpartij is erkend of officieel is bevestigd het vertrouwen van het Amerikaanse volk krijgen, zei hij zondag op televisie. Het besluit om Biden nog niet te feliciteren is volgens Poetin een "formaliteit", zonder achterliggende bedoelingen. Hij antwoordde kristalhelder op de vraag of dit schadelijk is voor de relaties tussen de VS en Rusland: "Er is niets om te beschadigen, ze zijn al geruïneerd."

Rusland is er door Amerikaanse inlichtingendiensten van beschuldigd zich te hebben gemengd in de verkiezingen van 2016. Het Kremlin is behoedzaam voor Biden, die Moskou mogelijk meer sancties gaat opleggen en meer dan Trump de nadruk zal leggen op mensenrechten.

Meer uit Buitenland

Spaanse stroomstoring kwam niet door cyberaanval

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.

44 minuten geleden
Slowaakse premier Fico voelt wel iets voor neutraliteit

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De premier van NAVO- en EU-lidstaat Slowakije heeft zich uitgesproken voor een neutrale positie voor zijn land. "Als je het mij vraagt, zeg ik je dat in deze onzinnige tijden van bewapening, waarin wapenbedrijven in hun handen wrijven, neutraliteit Slowakije enorm ten goede zou komen", zei Robert Fico op een persconferentie.

1 uur geleden
Zware explosies in Teheran, Israël kondigt nieuwe aanvallen aan

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft dinsdag aan het begin van de middag opnieuw Teheran aangevallen. In het noorden en het centrum van de stad klonken twee zware explosies, melden Iraanse staatsmedia en journalisten van persbureau AFP.

1 uur geleden
Rusland rekent op meer Noord-Koreaanse hulp in Koersk

PYONGYANG (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft Rusland ondersteuning toegezegd bij werkzaamheden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne vorig jaar een inval deed. Dat maakte de Russische topfunctionaris Sergej Sjojgoe bekend na een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Noord-Korea zou in totaal 6000 gespecialiseerde militairen sturen, zoals militaire bouwvakkers.

1 uur geleden
Kallas: diplomatie is enige weg naar oplossing voor Iran-Israël

BRUSSEL (ANP) - De Europese ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat een diplomatieke oplossing "de beste manier is om het Iraanse nucleaire programma op de lange termijn aan te pakken". Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas tijdens een persconferentie na een videoconferentie met de ministers. "De-escalatie is dringend noodzakelijk. Iran mag niet over een atoombom beschikken en diplomatie is de oplossing om dit te voorkomen", zei Kallas.

2 uur geleden
Israëlische minister: Khamenei kan eindigen als Saddam Hoessein

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft gewaarschuwd dat de hoogste Iraanse leider Ali Khamenei op een vergelijkbare manier kan eindigen als Saddam Hoessein. Dat berichten Israëlische media als The Jerusalem Post en Times of Israel. De Iraakse dictator eindigde aan de galg nadat hij was afgezet na een Amerikaanse invasie van zijn land.

2 uur geleden
Azerbeidzjan opent grens met Iran voor buitenlandse evacuees

BAKOE (ANP/AFP) - Ruim zeshonderd buitenlanders zijn uit Iran naar Azerbeidzjan gevlucht om te ontkomen aan het opgelaaide geweld tussen Iran en Israël. De landsgrens was sinds 2020 gesloten, maar is voor de evacuees tijdelijk heropend. De groep komt uit zeventien landen, deels in Europa, zegt een Azerbeidzjaanse regeringsbron tegen persbureau AFP.

3 uur geleden