Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin noemt natuurrampen in Rusland dit jaar ongeëvenaard

Poetin noemt natuurrampen in Rusland dit jaar ongeëvenaard

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De natuurrampen waardoor Rusland dit jaar wordt getroffen zijn "ongeëvenaard", volgens president Vladimir Poetin. Door de hevigheid van overstromingen in Zuid-Rusland en de bosbranden in Siberië is het volgens Poetin belangrijk om systematisch aan de "klimaatagenda" te werken.

"De zwaarte en de oorzaken van natuurrampen in een aantal gebieden is nooit eerder gezien", aldus Poetin. Hij sprak op een bijeenkomst met lokale leiders over de bosbranden en overstromingen die werd uitgezonden op televisie. "In het zuiden valt in een aantal uur de hoeveelheid regen die normaal in een maand valt en tegelijkertijd zijn er in het oosten bosbranden door de droogte."

Poetin riep de lokale overheden op om meer mensen te evacueren en te zorgen voor noodopvang en een plan om snel huizen te herbouwen. De president wil er alles aan doen om de schade aan de bossen en de dood van dieren te voorkomen.

Hevigere bosbranden

In Siberië woeden iedere zomer bosbranden, maar door de stijgende temperatuur en toenemende droogte worden die branden ieder jaar heviger. De branden woeden al een aantal maanden in het uitgestrekte gebied. Ondanks een toename van het aantal brandweerlieden is er nog geen zicht op het onder controle krijgen van het vuur. Er zijn 252 brandhaarden.

De reddingsdiensten concentreren zich op het voorkomen dat elf dorpen afbranden. Een aantal huizen is al verwoest door het vuur. Dorpen en steden die kilometers bij de branden vandaan liggen, hebben al last van de rook.

Meer uit Buitenland

Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

3 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

5 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

5 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

7 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

8 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

8 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

10 uur geleden