Poetin nodigt ministers Armenië en Azerbeidzjan uit voor overleg
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de buitenlandministers van Azerbeidzjan en Armenië vrijdag in Moskou uitgenodigd voor vredesgesprekken inzake het opgelaaide conflict in de regio Nagorno-Karabach. Het Kremlin maakte in een verklaring bekend dat de gevechten om de omstreden enclave om humanitaire redenen gestaakt moeten worden.
"De buitenlandministers van Azerbeidzjan en Armenië worden uitgenodigd in Moskou op 9 oktober", stelt Poetin in de verklaring. Ook maakte het Kremlin bekend dat de president donderdagavond belde met de leiders van beide landen. "De Russische president roept op de gevechten in Nagorno-Karabach op humanitaire gronden te staken, zodat dode lichamen en gevangen uitgewisseld kunnen worden."
De Russische leider zei dat zijn minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zal bemiddelen bij de besprekingen. Het is nog niet duidelijk of de ministers van beide landen zijn ingegaan op de uitnodiging.
Rusland heeft goede banden met zowel Armenië als Azerbeidzjan. De twee landen zijn sinds bijna twee weken weer in gevecht om de omstreden regio Nagorno-Karabach, waar vooral etnische Armeniërs wonen. Internationale leiders hebben opgeroepen tot een einde aan de gevechten, maar daar lijkt nog geen sprake van.
Donderdag startten Frankrijk, Rusland en de VS vanuit de zogeheten Minsk-groep geplande overleggen over een staakt-het-vuren in het gebied. Armenië gaf echter aan niet aan te schuiven zolang er gevochten wordt. Wel staat maandag in Moskou een ontmoeting tussen de Armeense minister Zohrab Mnatsakanian (Buitenlandse Zaken) en zijn Russische ambtgenoot Lavrov gepland. Of de uitnodiging van Poetin gevolgen heeft voor die ontmoeting, is niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
17 uur geleden