Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

MINSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Belarussische collega Aleksandr Loekasjenko hebben met elkaar gesproken over het stationeren van hypersonische Oreshnik-raketten in Belarus. De twee leiders ontmoetten elkaar vrijdag in Minsk voor de ondertekening van een nieuw veiligheidsverdrag tussen Moskou en Minsk.

Nadat Loekasjenko om de raketten vroeg zei Poetin dat Rusland deze mogelijk in de tweede helft van volgend jaar kan plaatsen op Belarussisch grondgebied. Minsk zou dan de doelen mogen bepalen voor de Oreshniks die in dat land worden gestationeerd.

De Oreshnik is een nieuwe raket van Rusland die vorige maand voor het eerst werd ingezet toen die werd afgevuurd op de Oekraïense stad Dnipro. Poetin beschreef dit als een eerste test van het wapen in een gevechtssituatie en kondigde een massaproductie aan van het wapen. Zelensky noemde de inzet van het wapen een escalatie.

Poetin en Loekasjenko ontmoetten elkaar in Minsk ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van een samenwerkingsverband tussen de beide landen. In het nieuwe verdrag dat ze vrijdag ondertekenden bieden Moskou en Minsk wederzijdse veiligheidsgaranties.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

4 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

5 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

5 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

6 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

7 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

8 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

9 uur geleden