Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

MINSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Belarussische collega Aleksandr Loekasjenko hebben met elkaar gesproken over het stationeren van hypersonische Oreshnik-raketten in Belarus. De twee leiders ontmoetten elkaar vrijdag in Minsk voor de ondertekening van een nieuw veiligheidsverdrag tussen Moskou en Minsk.

Nadat Loekasjenko om de raketten vroeg zei Poetin dat Rusland deze mogelijk in de tweede helft van volgend jaar kan plaatsen op Belarussisch grondgebied. Minsk zou dan de doelen mogen bepalen voor de Oreshniks die in dat land worden gestationeerd.

De Oreshnik is een nieuwe raket van Rusland die vorige maand voor het eerst werd ingezet toen die werd afgevuurd op de Oekraïense stad Dnipro. Poetin beschreef dit als een eerste test van het wapen in een gevechtssituatie en kondigde een massaproductie aan van het wapen. Zelensky noemde de inzet van het wapen een escalatie.

Poetin en Loekasjenko ontmoetten elkaar in Minsk ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van een samenwerkingsverband tussen de beide landen. In het nieuwe verdrag dat ze vrijdag ondertekenden bieden Moskou en Minsk wederzijdse veiligheidsgaranties.

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

21 minuten geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

47 minuten geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

7 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

7 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

7 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

14 uur geleden