Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

MINSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Belarussische collega Aleksandr Loekasjenko hebben met elkaar gesproken over het stationeren van hypersonische Oreshnik-raketten in Belarus. De twee leiders ontmoetten elkaar vrijdag in Minsk voor de ondertekening van een nieuw veiligheidsverdrag tussen Moskou en Minsk.

Nadat Loekasjenko om de raketten vroeg zei Poetin dat Rusland deze mogelijk in de tweede helft van volgend jaar kan plaatsen op Belarussisch grondgebied. Minsk zou dan de doelen mogen bepalen voor de Oreshniks die in dat land worden gestationeerd.

De Oreshnik is een nieuwe raket van Rusland die vorige maand voor het eerst werd ingezet toen die werd afgevuurd op de Oekraïense stad Dnipro. Poetin beschreef dit als een eerste test van het wapen in een gevechtssituatie en kondigde een massaproductie aan van het wapen. Zelensky noemde de inzet van het wapen een escalatie.

Poetin en Loekasjenko ontmoetten elkaar in Minsk ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van een samenwerkingsverband tussen de beide landen. In het nieuwe verdrag dat ze vrijdag ondertekenden bieden Moskou en Minsk wederzijdse veiligheidsgaranties.

Meer uit Buitenland

Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

32 minuten geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

51 minuten geleden
Dodental explosie Chinese vuurwerkfabriek loopt op

CHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.

54 minuten geleden
Hikers overleden na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.

57 minuten geleden
Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

2 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

4 uur geleden