Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus

MINSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Belarussische collega Aleksandr Loekasjenko hebben met elkaar gesproken over het stationeren van hypersonische Oreshnik-raketten in Belarus. De twee leiders ontmoetten elkaar vrijdag in Minsk voor de ondertekening van een nieuw veiligheidsverdrag tussen Moskou en Minsk.

Nadat Loekasjenko om de raketten vroeg zei Poetin dat Rusland deze mogelijk in de tweede helft van volgend jaar kan plaatsen op Belarussisch grondgebied. Minsk zou dan de doelen mogen bepalen voor de Oreshniks die in dat land worden gestationeerd.

De Oreshnik is een nieuwe raket van Rusland die vorige maand voor het eerst werd ingezet toen die werd afgevuurd op de Oekraïense stad Dnipro. Poetin beschreef dit als een eerste test van het wapen in een gevechtssituatie en kondigde een massaproductie aan van het wapen. Zelensky noemde de inzet van het wapen een escalatie.

Poetin en Loekasjenko ontmoetten elkaar in Minsk ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van een samenwerkingsverband tussen de beide landen. In het nieuwe verdrag dat ze vrijdag ondertekenden bieden Moskou en Minsk wederzijdse veiligheidsgaranties.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

27 minuten geleden
Trump: bestand met Iran duurt tot woensdagavond

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.

1 uur geleden
Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

2 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

2 uur geleden
VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

7 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

9 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

10 uur geleden