Poetin: nieuwe hypersonische raket in 2025 mogelijk in Belarus
MINSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Belarussische collega Aleksandr Loekasjenko hebben met elkaar gesproken over het stationeren van hypersonische Oreshnik-raketten in Belarus. De twee leiders ontmoetten elkaar vrijdag in Minsk voor de ondertekening van een nieuw veiligheidsverdrag tussen Moskou en Minsk.
Nadat Loekasjenko om de raketten vroeg zei Poetin dat Rusland deze mogelijk in de tweede helft van volgend jaar kan plaatsen op Belarussisch grondgebied. Minsk zou dan de doelen mogen bepalen voor de Oreshniks die in dat land worden gestationeerd.
De Oreshnik is een nieuwe raket van Rusland die vorige maand voor het eerst werd ingezet toen die werd afgevuurd op de Oekraïense stad Dnipro. Poetin beschreef dit als een eerste test van het wapen in een gevechtssituatie en kondigde een massaproductie aan van het wapen. Zelensky noemde de inzet van het wapen een escalatie.
Poetin en Loekasjenko ontmoetten elkaar in Minsk ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van een samenwerkingsverband tussen de beide landen. In het nieuwe verdrag dat ze vrijdag ondertekenden bieden Moskou en Minsk wederzijdse veiligheidsgaranties.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
9 uur geleden