Poetin niet naar begrafenis van Wagnerbaas Prigozjin
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om de begrafenis bij te wonen van Wagner-topman Jevgeni Prigozjin. Een regeringswoordvoerder noemde de uitvaart van de huurlingenleider iets voor de nabestaanden en zei dat het Kremlin ook niet weet wat precies is gepland.
De Russische autoriteiten zeggen dat Prigozjin vorige week om het leven kwam bij een vliegtuigcrash in Rusland. Dat gebeurde enkele maanden nadat hij met zijn huurlingenleger kortstondig in opstand was gekomen tegen de Russische militaire top.
De oorzaak van de mysterieuze crash is nog niet opgehelderd. Het Kremlin heeft eerder boos gereageerd op speculatie dat Poetin iets te maken zou hebben met de vermeende dood van Prigozjin. De woordvoerder van de president noemde dergelijke suggesties "leugens".
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
2 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden