Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: moeten nadenken over stoppen tragedie in Oekraïne

Poetin: moeten nadenken over stoppen tragedie in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin vindt het nodig om na te denken over hoe "de tragedie" van de oorlog in Oekraïne kan worden gestopt. Hij sprak vanuit Moskou voor het eerst sinds de Russische inval op een bijeenkomst met andere leiders van de G20-landen.

Poetin zei tijdens de digitale vergadering dat sommige leiders in hun toespraken verklaarden geschokt te zijn door de aanhoudende "agressie" van Rusland in Oekraïne. "Ja, natuurlijk zijn militaire acties altijd een tragedie. En natuurlijk moeten we nadenken over hoe we deze tragedie kunnen stoppen." Ook verklaarde hij dat Rusland nooit vredesgesprekken met Oekraïne heeft geweigerd.

Kyiv wil blijven strijden totdat alle bezette gebieden zijn heroverd en alle Russische militairen zijn vertrokken. Russische militairen veroverden delen van het buurland, nadat Poetin het leger in februari 2022 Oekraïne binnen liet vallen. De oorlog bracht de grootste vluchtelingenstroom sinds de Tweede Wereldoorlog op gang en heeft volgens de Verenigde Naties meer dan 10.000 burgers het leven gekost.

Gazastrook

Poetin had het tijdens de bijeenkomst verder over een "oorlog", terwijl Rusland nog altijd formeel van een "speciale militaire operatie" spreekt. "Ik begrijp dat deze oorlog en de dood van mensen alleen maar kunnen choqueren", zei de president. Ook liet hij zich uit over het opgelaaide conflict tussen Hamas en Israël. Poetin vroeg de andere leiders of zij niet ook geschokt waren door de vele burgerdoden in de Gazastrook.

Poetin stuurde in 2022 en 2023 zijn buitenlandminister Sergej Lavrov in zijn plaats naar G20-bijeenkomsten. Hij sprak de andere G20-leiders in 2020 en 2021 wel toe, maar dat deed hij vanuit Moskou. De laatste keer dat Poetin naar een top van de G20-landen ging, was in 2019. Toen werd de bijeenkomst gehouden in de Japanse stad Osaka.

Meer uit Buitenland

Trump meldt zeker 1,2 miljard dollar inkomsten uit crypto in 2025

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.

1 uur geleden
Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

6 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

7 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

8 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

9 uur geleden
NYT: Oman presenteert plan voor servicekosten Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.

10 uur geleden
VN slaat alarm over situatie Venezuela na aardbeving

CARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

11 uur geleden