Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven

Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin roept Russen op meer kinderen te krijgen. Volgens Poetin staat de "etnische overleving" van Rusland op het spel.

Russen zouden minimaal twee kinderen moeten krijgen "als we als etnische groepen in Rusland willen overleven", stelde de president tijdens een bezoek aan een tankfabriek. Bij één kind per familie zou de bevolking krimpen. "Als we willen groeien en ons willen ontwikkelen, hebben we minimaal drie kinderen nodig", aldus Poetin.

Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne hebben honderdduizenden Russen het land verlaten. Westerse inlichtingendiensten schatten het aantal Russische doden door de oorlog op meer dan 100.000.

De Russische bevolking krimpt al jaren. De Russische bevolking bestond volgens de Wereldbank in 2022 uit ruim 144 miljoen mensen. Voor de krimp die inzette na de val van de Sovjet-Unie waren dat ruim 148 miljoen mensen. Volgens de Wereldbank werden in 2021 in Rusland per vrouw 1,5 kind geboren. Om de bevolkingsgrootte stabiel te houden zou elke vrouw 2,1 kinderen moeten krijgen, stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling.

Poetin heeft de Russen tijdens zijn presidentschap vaker opgeroepen om meer kinderen te krijgen. In augustus 2022 stelde hij opnieuw het Sovjet-gebruik in dat vrouwen die tien of meer kinderen krijgen de eretitel Moeder-Heldin krijgen. De vrouwen die zoveel kinderen baren krijgen ook een beloning van 1 miljoen roebel (zo'n 10.000 euro).

Meer uit Buitenland

Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

8 minuten geleden
NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

23 minuten geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

34 minuten geleden
Fox: regering-Trump schrapt beschermde status Somaliërs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.

43 minuten geleden
Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

56 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

2 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

3 uur geleden