Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven

Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin roept Russen op meer kinderen te krijgen. Volgens Poetin staat de "etnische overleving" van Rusland op het spel.

Russen zouden minimaal twee kinderen moeten krijgen "als we als etnische groepen in Rusland willen overleven", stelde de president tijdens een bezoek aan een tankfabriek. Bij één kind per familie zou de bevolking krimpen. "Als we willen groeien en ons willen ontwikkelen, hebben we minimaal drie kinderen nodig", aldus Poetin.

Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne hebben honderdduizenden Russen het land verlaten. Westerse inlichtingendiensten schatten het aantal Russische doden door de oorlog op meer dan 100.000.

De Russische bevolking krimpt al jaren. De Russische bevolking bestond volgens de Wereldbank in 2022 uit ruim 144 miljoen mensen. Voor de krimp die inzette na de val van de Sovjet-Unie waren dat ruim 148 miljoen mensen. Volgens de Wereldbank werden in 2021 in Rusland per vrouw 1,5 kind geboren. Om de bevolkingsgrootte stabiel te houden zou elke vrouw 2,1 kinderen moeten krijgen, stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling.

Poetin heeft de Russen tijdens zijn presidentschap vaker opgeroepen om meer kinderen te krijgen. In augustus 2022 stelde hij opnieuw het Sovjet-gebruik in dat vrouwen die tien of meer kinderen krijgen de eretitel Moeder-Heldin krijgen. De vrouwen die zoveel kinderen baren krijgen ook een beloning van 1 miljoen roebel (zo'n 10.000 euro).

Meer uit Buitenland

Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

13 minuten geleden
Celstraf voor hulpsheriff die zwarte vrouw thuis doodschiet

CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.

1 uur geleden
VN-chef roept Iran en VS op diplomatieke uitweg te zoeken

NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.

3 uur geleden
Trump: Poetin valt Kyiv week niet aan tijdens koude periode

WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.

4 uur geleden
Iraanse minister zegt dat Europa kans op oorlog groter maakt

TEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".

4 uur geleden
Spaanse regering: oppositie verspreidt onzin over treinongeval

MADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.

6 uur geleden
Israël draagt dode Palestijnen over als laatste deel van ruil

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.

6 uur geleden