Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven

Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin roept Russen op meer kinderen te krijgen. Volgens Poetin staat de "etnische overleving" van Rusland op het spel.

Russen zouden minimaal twee kinderen moeten krijgen "als we als etnische groepen in Rusland willen overleven", stelde de president tijdens een bezoek aan een tankfabriek. Bij één kind per familie zou de bevolking krimpen. "Als we willen groeien en ons willen ontwikkelen, hebben we minimaal drie kinderen nodig", aldus Poetin.

Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne hebben honderdduizenden Russen het land verlaten. Westerse inlichtingendiensten schatten het aantal Russische doden door de oorlog op meer dan 100.000.

De Russische bevolking krimpt al jaren. De Russische bevolking bestond volgens de Wereldbank in 2022 uit ruim 144 miljoen mensen. Voor de krimp die inzette na de val van de Sovjet-Unie waren dat ruim 148 miljoen mensen. Volgens de Wereldbank werden in 2021 in Rusland per vrouw 1,5 kind geboren. Om de bevolkingsgrootte stabiel te houden zou elke vrouw 2,1 kinderen moeten krijgen, stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling.

Poetin heeft de Russen tijdens zijn presidentschap vaker opgeroepen om meer kinderen te krijgen. In augustus 2022 stelde hij opnieuw het Sovjet-gebruik in dat vrouwen die tien of meer kinderen krijgen de eretitel Moeder-Heldin krijgen. De vrouwen die zoveel kinderen baren krijgen ook een beloning van 1 miljoen roebel (zo'n 10.000 euro).

Meer uit Buitenland

VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

1 uur geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

1 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

1 uur geleden
Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

7 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

9 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

10 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

11 uur geleden