Poetin: meer kinderen nodig om etnisch the overleven
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin roept Russen op meer kinderen te krijgen. Volgens Poetin staat de "etnische overleving" van Rusland op het spel.
Russen zouden minimaal twee kinderen moeten krijgen "als we als etnische groepen in Rusland willen overleven", stelde de president tijdens een bezoek aan een tankfabriek. Bij één kind per familie zou de bevolking krimpen. "Als we willen groeien en ons willen ontwikkelen, hebben we minimaal drie kinderen nodig", aldus Poetin.
Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne hebben honderdduizenden Russen het land verlaten. Westerse inlichtingendiensten schatten het aantal Russische doden door de oorlog op meer dan 100.000.
De Russische bevolking krimpt al jaren. De Russische bevolking bestond volgens de Wereldbank in 2022 uit ruim 144 miljoen mensen. Voor de krimp die inzette na de val van de Sovjet-Unie waren dat ruim 148 miljoen mensen. Volgens de Wereldbank werden in 2021 in Rusland per vrouw 1,5 kind geboren. Om de bevolkingsgrootte stabiel te houden zou elke vrouw 2,1 kinderen moeten krijgen, stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling.
Poetin heeft de Russen tijdens zijn presidentschap vaker opgeroepen om meer kinderen te krijgen. In augustus 2022 stelde hij opnieuw het Sovjet-gebruik in dat vrouwen die tien of meer kinderen krijgen de eretitel Moeder-Heldin krijgen. De vrouwen die zoveel kinderen baren krijgen ook een beloning van 1 miljoen roebel (zo'n 10.000 euro).
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
7 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
11 uur geleden