Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: massaproductie van raket die tegen Oekraïne werd ingezet

Poetin: massaproductie van raket die tegen Oekraïne werd ingezet

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland zal doorgaan met het testen van zijn nieuwste raket, ook tijdens gevechten, afhankelijk van de bedreigingen van de Russische veiligheid, aldus de Russische president Vladimir Poetin. Hij kondigde de massaproductie aan van de hypersonische Oreshnik waarmee donderdag Oekraïne was aangevallen, meldden Russische media.

Hij bedankte de ontwikkelaars en alle teams die hebben meegewerkt aan de creatie van het wapen voor de middellange afstand. Met de experimentele raket werd de Oekraïense stad Dnipro getroffen. Poetin sprak over een reactie op de toestemming van de Verenigde Staten en andere landen aan Oekraïne om hun wapens tegen Russisch gebied te gebruiken.

Onder anderen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Duitse regeringsleider Olaf Scholz zien de inzet van de Oreshnik als verdere escalatie. De NAVO buigt zich dinsdag in Brussel met Oekraïne over de Russische aanval.

Internationale misdaad

Zelensky bestempelde het testen van een nieuw wapen in een ander land als een internationale misdaad. Hij riep de wereld op serieus te reageren, zodat de Russische leider bang wordt de oorlog uit te breiden en "echte gevolgen" ondervindt van zijn daden. Volgens hem zal Poetin blijven proberen "ons te intimideren. Zo heeft hij zijn macht gevestigd."

Zelensky hoopt op nieuwe luchtverdedigingssystemen van zijn westerse bondgenoten die de razendsnelle Oreshnik kunnen onderscheppen.

Meer uit Buitenland

Zelensky in Davos kritisch over Europa

DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.

55 minuten geleden
Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

1 uur geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

2 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

2 uur geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.

2 uur geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

3 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

4 uur geleden