Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin looft 'ongekend goede banden' met China bij top met Xi

Poetin looft 'ongekend goede banden' met China bij top met Xi

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is in Beijing aangekomen voor de opening van de Olympische Spelen en voor een onderhoud met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. De Chinees-Russische top moet volgens het Kremlin een "gezamenlijke visie" op internationale veiligheid opleveren. Poetin sprak bij deze topontmoeting over "de ongekend nauwe betrekkingen" tussen beide landen. Hij zei dat de banden van Rusland met China "zich voortvarend ontwikkelen op de weg naar vriendschap en een strategisch partnerschap".

Het overleg komt op een moment van groeiende spanningen rond Oekraïne. Rusland heeft tienduizenden militairen naar de grens gedirigeerd, maar ontkent offensieve bedoelingen te hebben. Poetin zal zich willen verzekeren van de steun van Xi. Ook economische samenwerking, gasleveringen en financiële weerbaarheid tegen sancties staan op de agenda.

Het Russische staatshoofd woont de openingsceremonie van de Spelen bij, in tegenstelling tot westerse leiders. Onder meer de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Australië hebben besloten tot een diplomatieke boycot van het evenement vanwege onder meer de mensenrechtenschendingen van de Oeigoerse minderheid in China. Nederland stuurt ook geen regeringsdelegatie.

President Xi organiseert een staatsbanket voor de leiders die wel komen. Onder hen VN-topman António Guterres en de staatshoofden van landen als Polen, Servië, Kazachstan, Turkmenistan en Egypte.

Meer uit Buitenland

EU-leiders zullen Orbán tot orde roepen over veto lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.

2 minuten geleden
Dodental Libanon door aanvallen Israël opgelopen tot 968

BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.

1 uur geleden
Vermeende slachtoffers eisen ruim 170.000 euro van Høiby

OSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.

1 uur geleden
Inlichtingenbaas VS: regime Iran nog intact, wil zich herpakken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.

2 uur geleden
Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

2 uur geleden
Pakistan kondigt staakt-het-vuren aan om einde Ramadan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.

2 uur geleden
Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

3 uur geleden