Poetin kondigt 'vredesmissie' aan in afvallige regio's Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft aangekondigd dat er een militaire "vredesmissie" komt in de twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne. Het gaat om de zelfverklaarde republieken Donetsk en Loehansk, die Poetin eerder op maandag als onafhankelijk had erkend.
Poetin heeft militairen opdracht gegeven de vrede in de twee gebieden te handhaven. De pro-Russische separatisten die daar zitten zijn sinds 2014 verwikkeld in een burgeroorlog met de Oekraïense regering, waarbij zo'n 15.000 doden zijn gevallen.
De spanningen zijn er afgelopen week weer toegenomen, nadat beide partijen elkaar beschuldigden van beschietingen. De leiders van de separatisten hebben in enkele dagen zo'n 70.000 mensen naar Rusland geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft twee pogingen van Islamitische Staat (IS) om president Ahmed al-Sharaa om het leven te brengen verijdeld, zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Reuters. Het Syrische ministerie van Informatie heeft niet gereageerd op de berichten.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Bij een treinongeluk in Slowakije zijn zeker 79 mensen gewond geraakt, melden autoriteiten. Eerder werd bericht over ongeveer 30 gewonden. Twee passagierstreinen botsten zondagavond frontaal op elkaar op ongeveer 20 kilometer van hoofdstad Bratislava. Geen van de gewonden zou in levensgevaar zijn.
3 uur geleden