Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin inspecteert oefening waarbij raketten worden afgevuurd

Poetin inspecteert oefening waarbij raketten worden afgevuurd

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin gaat zelf toezien op militaire oefeningen van "strategische eenheden". Daarbij worden zaterdag ook ballistische en kruisraketten gelanceerd volgens het ministerie van Defensie. Het zou gaan om routine-oefeningen die niet bedoeld zijn om de spanningen met het Westen op te drijven.

Rusland houdt al weken militaire manoeuvres te land, ter zee en in de lucht. Volgens Moskou lopen die nu op hun eind. De troepen die langs de Oekraïense grens hebben geoefend, gaan volgens het Kremlin terug naar hun bases elders. Rusland heeft al jaren veel troepen langs die grens en daar kwamen er eind afgelopen jaar een heleboel militairen bij.

Het Westen, vooral de VS, stelt vrijwel dagelijks dat Rusland Oekraïne dreigt binnen te vallen. Rusland weerspreekt dat. Moskou maakt zich vrijdag wel "grote zorgen" over de toestand in het oosten van Oekraïne, waar vrijdag weer beschietingen waren tussen Russische separatisten en troepen of milities trouw aan de regering in Kiev. De Oekraïense minister van Defensie heeft vrijdag beklemtoond dat het leger geen aanval op de separatisten onderneemt.

De spanningen over Oekraïne zijn al acht jaar oud. In 2014 werd een gekozen pro-Russische president in dat land afgezet. Dit leidde tot een opstand en burgeroorlog in het oosten en enkele regio's scheidden zich af van Oekraïne. De Amerikaanse president Joe Biden was toen vicepresident van de VS en speelde in de kwestie een vooraanstaande rol. Volgens de Russen was de machtswisseling in Kiev een door de VS aangestuurde staatsgreep. Volgens het Westen was het een pro-Europese volksopstand die de president ten val bracht. Rusland lijfde in een boze reactie de Krim in. Het schiereiland was in de jaren 50 bij de Sovjetrepubliek Oekraïne gevoegd en bleef Oekraïens na de ineenstorting van de Sovjet-Unie tot ergernis van het Kremlin.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

19 minuten geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

1 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

3 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

3 uur geleden
Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

5 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

5 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

6 uur geleden