Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin houdt toespraak over gevaren coronavirus

Poetin houdt toespraak over gevaren coronavirus

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin spreekt op woensdag de bevolking toe naar aanleiding van de verspreiding van het nieuwe coronavirus. De Kremlinwoordvoerder zei dat de ingelaste toespraak nodig is als gevolg van de "moeilijke situatie die het coronavirus heeft veroorzaakt". Hij zei dat de toespraak in de komende uren wordt uitgezonden.

De toespraak volgt op de sterkste stijging per dag van het aantal gevallen van het virus in Rusland. Het land is vooralsnog volgens de statistieken slechts licht getroffen en telt 658 geregistreerde besmettingen. Russische media verwachten dat Poetin ook zal aankondigen dat hij het referendum van 22 april over een grondwetswijziging waarmee hij nog langer aan de macht kan blijven, opschort.

Donderdag is het 20 jaar geleden dat hij na verkiezingen in 2000 voor het eerst president werd van Rusland. Aan het begin van dat jaar was hij Boris Jeltsin al als plaatsvervangend president opgevolgd.

.

Meer uit Buitenland

Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

1 uur geleden
VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

2 uur geleden
Justitie VS geeft nog zeker 8000 Epstein-documenten vrij

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Onder de documenten zijn honderden video- en geluidsbestanden, waaronder bewakingsbeelden uit augustus 2019. Toen werd Epstein dood in zijn cel gevonden terwijl hij in afwachting was van zijn proces over mensenhandel.

2 uur geleden
Australische premier nodigt Israëlische president uit voor bezoek

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.

2 uur geleden
Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

3 uur geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

4 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

6 uur geleden