Poetin houdt afstand van anderen vanwege zorgen over virus
MOSKOU (ANP/RTR) - President Poetin houdt afstand tot anderen en voert regeringsoverleg via videoverbindingen. Dit is volgens het Kremlin vanwege de zorgen over het nieuwe coronavirus. Met de president gaat alles goed, aldus het Kremlin.
Poetin bezocht afgelopen week het voornaamste ziekenhuis in Moskou waar coronapatiënten worden verpleegd. Hij kreeg er een rondleiding van de arts Denis Protsenko, die hij de hand schudde. Protsenko bleek later besmet te zijn met het virus. Hij heeft zichzelf geïsoleerd.
Rusland kampt op papier met circa 2700 besmettingen, maar gevreesd wordt dat er in werkelijkheid veel meer gevallen zijn. Meer dan twintig patiënten zijn aan de gevolgen van het virus in Rusland overleden. In onder meer Moskou en Sint-Petersburg is een lockdown afgekondigd om verdere verspreiding tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
5 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
6 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
9 uur geleden