Poetin hekelt 'Russofobie' Europa bij onthulling oorlogsmonument
ZAITSEVO (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft zaterdag tijdens de onthulling van een monument ter nagedachtenis van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog hard uitgehaald naar Europa, waar de Russenhaat volgens hem toeneemt.
"In een aantal Europese landen wordt Russofobie gepromoot als overheidsbeleid", citeerde het staatspersbureau Ria Novosti de Russische president, die in Zaitsevo, in de regio Sint-Petersburg, werd geflankeerd door zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko.
Sinds hij twee jaar geleden zijn troepen naar Oekraïne dirigeerde om het te heroveren, trekt Poetin steevast vergelijkingen met de strijd tegen de nazi's indertijd. Dat deed hij zaterdag opnieuw om de Russische bevolking achter zijn ideeën te krijgen of te houden. "Het regime in Kyiv verheerlijkt Hitlers handlangers, de SS'ers".
Poetin bekritiseerde tevens de Baltische staten, omdat die maling zouden hebben aan mensenrechten van minderheden, met name de Russische. Estland, Letland en Litouwen, tijdens de Koude Oorlog bestuurt door Moskou en nu lid van de EU en de NAVO, behoren tot de felste tegenstanders van de Russische invasie in Oekraïne. "Terwijl in de Baltische landen tienduizenden mensen als tweederangs burgers worden behandeld, beroofd van hun meest fundamentele rechten en blootgesteld aan vervolging".
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
43 minuten geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
2 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
9 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
13 uur geleden