Poetin heeft zeldzame honden cadeau gekregen van Kim
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea twee honden cadeau gekregen van leider Kim Jong-un, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA. De honden zijn van het lokale en zeldzame ras Pungsan.
KCNA heeft donderdag, een dag na Poetins vertrek, een foto gedeeld van Kim en Poetin met de witte honden, die met een riem vastgebonden waren aan een met rozen begroeide omheining. De Pungsan is een jachthondenras uit het noorden van Noord-Korea.
Het is niet de eerste keer dat Kim een paar van deze zeldzame honden weggeeft. In 2018 ontving de toenmalige president van Zuid-Korea, Moon Jae-in, twee Pungsans tijdens een historische top in Noord-Korea. Deze ontmoeting was een doorbraak voor de twee Korea's. De relatie is de laatste jaren bekoeld.
Akkoord
Poetin was dinsdag en woensdag in Noord-Korea. Hij is met Kim overeengekomen elkaar te helpen als een van hun landen wordt aangevallen. Het is niet duidelijk wat voor gevolgen dit heeft voor de oorlog in Oekraïne. Noord-Korea wordt ervan beschuldigd Rusland wapens te leveren voor die oorlog.
KCNA heeft donderdag de volledige tekst van de overeenkomst tussen Noord-Korea en Rusland gedeeld. Het akkoord omvat ook samenwerkingen op het gebied van nucleaire energie, ruimteverkenning, voedsel en energiezekerheid. De overeenkomst is vergelijkbaar met eentje die in 1961 werd gesloten. Dat akkoord verviel toen de Sovjet-Unie uit elkaar viel.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
23 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
3 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
6 uur geleden