
Poetin heeft zeldzame honden cadeau gekregen van Kim
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea twee honden cadeau gekregen van leider Kim Jong-un, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA. De honden zijn van het lokale en zeldzame ras Pungsan.
KCNA heeft donderdag, een dag na Poetins vertrek, een foto gedeeld van Kim en Poetin met de witte honden, die met een riem vastgebonden waren aan een met rozen begroeide omheining. De Pungsan is een jachthondenras uit het noorden van Noord-Korea.
Het is niet de eerste keer dat Kim een paar van deze zeldzame honden weggeeft. In 2018 ontving de toenmalige president van Zuid-Korea, Moon Jae-in, twee Pungsans tijdens een historische top in Noord-Korea. Deze ontmoeting was een doorbraak voor de twee Korea's. De relatie is de laatste jaren bekoeld.
Akkoord
Poetin was dinsdag en woensdag in Noord-Korea. Hij is met Kim overeengekomen elkaar te helpen als een van hun landen wordt aangevallen. Het is niet duidelijk wat voor gevolgen dit heeft voor de oorlog in Oekraïne. Noord-Korea wordt ervan beschuldigd Rusland wapens te leveren voor die oorlog.
KCNA heeft donderdag de volledige tekst van de overeenkomst tussen Noord-Korea en Rusland gedeeld. Het akkoord omvat ook samenwerkingen op het gebied van nucleaire energie, ruimteverkenning, voedsel en energiezekerheid. De overeenkomst is vergelijkbaar met eentje die in 1961 werd gesloten. Dat akkoord verviel toen de Sovjet-Unie uit elkaar viel.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In het oosten van Canada zijn de eerste stembussen gesloten. Om 20.30 uur lokale tijd gingen de stembureaus in de provincie Newfoundland en Labrador dicht. Het uitgestrekte Canada telt zes tijdzones, waardoor het naar verwachting nog enkele uren duurt voordat de eerste exitpolls van de parlementsverkiezingen verschijnen.
48 minuten geledenMADRID (ANP) - Dertig treinstations in Spanje houden hun deuren in de nacht van maandag op dinsdag open voor gestrande reizigers. Het gaat onder meer om stations in Madrid, Barcelona, Bilbao, Valencia, Sevilla, Córdoba, Zaragoza, Málaga en Pamplona, meldt het ministerie van Transport.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste honderd dagen van Donald Trump als president van de Verenigde Staten hebben voor een wereldwijde mensenrechtencrisis gezorgd, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie spreekt in het jaarrapport van een "Trump-effect" en zegt dat zijn beleid miljarden mensen in gevaar brengt.
51 minuten geledenMADRID (ANP) - Steeds meer regio's in Spanje en Portugal zijn weer aangesloten op het stroomnet. Netbeheerder Red Eléctrica meldde om middernacht dat ruim 60 procent van de Spaanse energievoorziening is hersteld. In Barcelona en Baskenland kwam de stroom in de loop van de middag alweer terug.
53 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal werd veroorzaakt door een ontkoppeling van het Spaanse stroomnetwerk van dat van Frankrijk. De operationele directeur van netbeheerder Red Eléctrica heeft dat gezegd, meldt de Spaanse krant La Vanguardia.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Bij de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in Gaza tussen Hamas en Israël is een "aanzienlijke doorbraak" bereikt. Dat zeggen twee Egyptische veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen zijn beide partijen het eens over een langdurig bestand, maar zijn er nog wel enkele bezwaarpunten.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het bestand dat eenzijdig door de Russische president Vladimir Poetin is uitgeroepen voor 8 tot en met 10 mei een "nieuwe poging tot manipulatie".
5 uur geleden