
Poetin heeft niet naar debat Biden - Trump gekeken
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft volgens zijn woordvoerder in de nacht van donderdag op vrijdag niet naar het laatste debat tussen de Amerikaanse kandidaten Trump en Biden gekeken, aldus zijn woordvoerder. Het Kremlin betreurt volgens een verklaring dat de verkiezingsstrijd in de VS zo op een wedstrijd lijkt wie de meeste hekel heeft aan Rusland. De regering vindt dat jammer en laat het verder aan de Amerikanen wie ze 3 november tot president kiezen, aldus een verklaring.
In de Verenigde Staten is sinds de vorige presidentsverkiezingen veel discussie over vermeende Russische inmenging in Amerikaanse verkiezingen. Nadat de Democraten in 2016 de presidentsverkiezingen met kandidate Hillary Clinton hadden verloren, verschenen er steeds meer berichten dat de Republikein Trump niet eerlijk zou hebben gewonnen, maar dat hij daarvoor had samengezworen met Russen. Die samenzweringstheorie is pas na jaren weerlegd, maar sindsdien wordt Rusland door zowel Democraten als Republikeinen genoemd als mogendheid die stiekem de keuze van de Amerikaanse kiezers wil beïnvloeden.
Trump, wiens vrouw Russisch spreekt, had eerder als zakenman veel te maken met Rusland en hij lanceerde in zijn enthousiasme zelf in Moskou ooit een Trump Vodka. Trump stond als president aanvankelijk op goede voet met Poetin. Hij leek in hem een conservatief en autocratisch voorbeeld te zien, maar de relatie is inmiddels bekoeld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft vrijdag de lichamen van 1200 in de oorlog omgekomen Oekraïners teruggegeven aan Oekraïne. Volgens de Oekraïense autoriteiten gaat het om zowel militairen als burgers.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.
3 uur geleden