Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Gorbatsjov had enorme impact op de wereldgeschiedenis

Poetin: Gorbatsjov had enorme impact op de wereldgeschiedenis

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Michail Gorbatsjov een "enorme impact" heeft gehad op de wereldgeschiedenis. De oud-president van de Sovjet-Unie die dinsdag op 91-jarige leeftijd is overleden, leidde volgens Poetin het land "tijdens een periode van complexe en ingrijpende veranderingen".

"Hij was er van doordrongen dat hervormingen nodig waren, hij streefde ernaar met zijn eigen oplossingen te komen voor urgente problemen", aldus Poetin in een condoleancebericht.

Gorbatsjov was tussen 1985 en 1991 leider van de Sovjet-Unie. Zijn hervormingen leidden volgens kenners uiteindelijk tot het uiteenvallen van het communistische rijk. Poetin heeft de val van de Sovjet-Unie eerder "de grootste geopolitieke catastrofe van de twintigste eeuw" genoemd.

Misplaatste romantiek

Een woordvoerder van het Kremlin zegt dat Gorbatsjov geschiedenis heeft geschreven, maar dat zijn "romantiek" over toenadering tot het Westen misplaatst was. De zegsman wijt het uitblijven van een betere verstandhouding aan de "bloeddorstigheid van onze vijanden".

Sommige Russische politici en commentatoren zijn eveneens kritisch over het nalatenschap van de oud-Sovjet-leider. Staatsmedia in Rusland berichten over het algemeen ingehouden over de dood van Gorbatsjov.

De Russische televisiezender Eerste Kanaal opende het ochtendbulletin met het overlijden van Gorbatsjov. In het 5 minuten durende item werd onder andere de wens van de oud-president benadrukt om de economie uit het slop te trekken. Verder werd gesuggereerd dat het hem aan besluitvaardigheid ontbrak en dat hij de Verenigde Staten te veel vertrouwde.

Meer uit Buitenland

VN: Myanmar heeft vrije en geloofwaardige verkiezingen nodig

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.

1 uur geleden
Lavrov: legitiem om Europese troepen in Oekraïne aan te vallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.

2 uur geleden
Tientallen arrestaties in Parijs na afsteken illegaal vuurwerk

PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.

8 uur geleden
Huisarrest voor tien handlangers bij couppoging Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.

12 uur geleden
Junta Niger kondigt algehele mobilisatie af tegen jihadisten

NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".

12 uur geleden
Poetin ziet geen haast in Kyiv om oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.

14 uur geleden
Miljoen mensen in Kyiv nog zonder stroom na aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.

14 uur geleden