Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Gorbatsjov had enorme impact op de wereldgeschiedenis

Poetin: Gorbatsjov had enorme impact op de wereldgeschiedenis

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Michail Gorbatsjov een "enorme impact" heeft gehad op de wereldgeschiedenis. De oud-president van de Sovjet-Unie die dinsdag op 91-jarige leeftijd is overleden, leidde volgens Poetin het land "tijdens een periode van complexe en ingrijpende veranderingen".

"Hij was er van doordrongen dat hervormingen nodig waren, hij streefde ernaar met zijn eigen oplossingen te komen voor urgente problemen", aldus Poetin in een condoleancebericht.

Gorbatsjov was tussen 1985 en 1991 leider van de Sovjet-Unie. Zijn hervormingen leidden volgens kenners uiteindelijk tot het uiteenvallen van het communistische rijk. Poetin heeft de val van de Sovjet-Unie eerder "de grootste geopolitieke catastrofe van de twintigste eeuw" genoemd.

Misplaatste romantiek

Een woordvoerder van het Kremlin zegt dat Gorbatsjov geschiedenis heeft geschreven, maar dat zijn "romantiek" over toenadering tot het Westen misplaatst was. De zegsman wijt het uitblijven van een betere verstandhouding aan de "bloeddorstigheid van onze vijanden".

Sommige Russische politici en commentatoren zijn eveneens kritisch over het nalatenschap van de oud-Sovjet-leider. Staatsmedia in Rusland berichten over het algemeen ingehouden over de dood van Gorbatsjov.

De Russische televisiezender Eerste Kanaal opende het ochtendbulletin met het overlijden van Gorbatsjov. In het 5 minuten durende item werd onder andere de wens van de oud-president benadrukt om de economie uit het slop te trekken. Verder werd gesuggereerd dat het hem aan besluitvaardigheid ontbrak en dat hij de Verenigde Staten te veel vertrouwde.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken op defensiegebied

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan intensiever samenwerken op het gebied van defensie, zo staat in een tienpuntenplan dat Berlijn maandag presenteerde tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

8 minuten geleden
Gesprekken tussen Oekraïne en VS in Berlijn zijn klaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.

48 minuten geleden
Slechts 35 deelnemers voor jubilerend Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.

50 minuten geleden
AfD-parlementslid aangeklaagd om brengen Hitlergroet

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.

53 minuten geleden
EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

2 uur geleden
Kremlin noemt opgeven NAVO-wens Kyiv basis voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.

2 uur geleden
Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

3 uur geleden