Poetin: gevangenenvlucht vorige week neergehaald met Patriotraket
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat een Amerikaans Patriot-luchtverdedigingssysteem vorige week een transportvliegtuig heeft neergehaald boven zijn land. Het toestel van het type Iljoesjin Il-76 vervoerde volgens de Russische autoriteiten tientallen Oekraïense krijgsgevangenen.
Het vliegtuig crashte in de grensregio Belgorod. Daarbij kwamen volgens de Russische autoriteiten 74 inzittenden om het leven, onder wie 65 krijgsgevangenen uit het buurland. "Het vliegtuig is neergehaald, dat is al vastgesteld, door een Amerikaans Patriotsysteem", zei de Russische leider op televisie. Poetin stelde ook dat Rusland een internationaal onderzoek naar het voorval wil.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky riep vorige week op tot een internationaal onderzoek. Oekraïne heeft niet bevestigd of ontkend dat het verantwoordelijk is voor de crash. De Oekraïense autoriteiten zeggen dat Rusland nog niet heeft bewezen dat er krijgsgevangenen aan boord waren. Er zouden ook geen lichamen zijn teruggegeven van mensen die zouden zijn omgekomen bij de crash.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
2 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
49 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
2 uur geleden