Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: gevangenenvlucht vorige week neergehaald met Patriotraket

Poetin: gevangenenvlucht vorige week neergehaald met Patriotraket

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat een Amerikaans Patriot-luchtverdedigingssysteem vorige week een transportvliegtuig heeft neergehaald boven zijn land. Het toestel van het type Iljoesjin Il-76 vervoerde volgens de Russische autoriteiten tientallen Oekraïense krijgsgevangenen.

Het vliegtuig crashte in de grensregio Belgorod. Daarbij kwamen volgens de Russische autoriteiten 74 inzittenden om het leven, onder wie 65 krijgsgevangenen uit het buurland. "Het vliegtuig is neergehaald, dat is al vastgesteld, door een Amerikaans Patriotsysteem", zei de Russische leider op televisie. Poetin stelde ook dat Rusland een internationaal onderzoek naar het voorval wil.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky riep vorige week op tot een internationaal onderzoek. Oekraïne heeft niet bevestigd of ontkend dat het verantwoordelijk is voor de crash. De Oekraïense autoriteiten zeggen dat Rusland nog niet heeft bewezen dat er krijgsgevangenen aan boord waren. Er zouden ook geen lichamen zijn teruggegeven van mensen die zouden zijn omgekomen bij de crash.

Meer uit Buitenland

Justitie VS heeft nog meer dan 5 miljoen pagina's Epstein-files

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.

1 uur geleden
Taiwan meldt terugtrekking Chinese oorlogsbodems

TAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.

2 uur geleden
Legerchef: Poetin beveelt opmars troepen in Soemy en Charkiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.

4 uur geleden
President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

6 uur geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

6 uur geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

8 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

8 uur geleden