Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: gevangenenvlucht vorige week neergehaald met Patriotraket

Poetin: gevangenenvlucht vorige week neergehaald met Patriotraket

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat een Amerikaans Patriot-luchtverdedigingssysteem vorige week een transportvliegtuig heeft neergehaald boven zijn land. Het toestel van het type Iljoesjin Il-76 vervoerde volgens de Russische autoriteiten tientallen Oekraïense krijgsgevangenen.

Het vliegtuig crashte in de grensregio Belgorod. Daarbij kwamen volgens de Russische autoriteiten 74 inzittenden om het leven, onder wie 65 krijgsgevangenen uit het buurland. "Het vliegtuig is neergehaald, dat is al vastgesteld, door een Amerikaans Patriotsysteem", zei de Russische leider op televisie. Poetin stelde ook dat Rusland een internationaal onderzoek naar het voorval wil.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky riep vorige week op tot een internationaal onderzoek. Oekraïne heeft niet bevestigd of ontkend dat het verantwoordelijk is voor de crash. De Oekraïense autoriteiten zeggen dat Rusland nog niet heeft bewezen dat er krijgsgevangenen aan boord waren. Er zouden ook geen lichamen zijn teruggegeven van mensen die zouden zijn omgekomen bij de crash.

Meer uit Buitenland

17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

43 minuten geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

2 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

3 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

4 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

5 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

9 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

10 uur geleden