Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin geeft lokaal bedrijf controle over onderdeel AB InBev

Poetin geeft lokaal bedrijf controle over onderdeel AB InBev

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Plannen van 's werelds grootste brouwer AB InBev om zijn Russische activiteiten van de hand te doen zijn gedwarsboomd. De Russische president Vladimir Poetin heeft een lokaal bedrijf de controle gegeven over een samenwerking tussen AB InBev en de Turkse brouwer Anadolu Efes. De twee brouwers werken al langer samen in Rusland, maar vanwege de Russische inval in Oekraïne wil het in Leuven gevestigde concern het land verlaten.

In oktober hadden Anadolu Efes en AB InBev afgesproken om hun belangen in de Russische en Oekraïense activiteiten te ruilen. De Turkse brouwer zou daarmee de enige eigenaar worden van de Russische activiteiten en AB InBev zou de Oekraïense tak overnemen. AB InBev wilde eerder de controle over beide activiteiten aan de Turkse brouwer verkopen, maar Rusland maakte bezwaar tegen dat plan.

Poetin heeft tijdelijk alle aandelen van AB InBev-Efes Russia aan een lokale onderneming gegeven, zo luidt een presidentieel decreet.

Het is nu onduidelijk of AB InBev, de brouwer achter onder meer Hertog Jan en Jupiler, uiteindelijk het land zal kunnen verlaten. Veel andere westerse bedrijven hebben dat al gedaan. Ook is onduidelijk wat de status is van het Oekraïense deel van de deal.

Meer uit Financieel

Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

17 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.

24 minuten geleden
Hotels in WK-speelsteden VS kampen met tegenvallende vraag

WASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.

25 minuten geleden
AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

1 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

1 uur geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

1 uur geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

2 uur geleden