Poetin geeft lokaal bedrijf controle over onderdeel AB InBev
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Plannen van 's werelds grootste brouwer AB InBev om zijn Russische activiteiten van de hand te doen zijn gedwarsboomd. De Russische president Vladimir Poetin heeft een lokaal bedrijf de controle gegeven over een samenwerking tussen AB InBev en de Turkse brouwer Anadolu Efes. De twee brouwers werken al langer samen in Rusland, maar vanwege de Russische inval in Oekraïne wil het in Leuven gevestigde concern het land verlaten.
In oktober hadden Anadolu Efes en AB InBev afgesproken om hun belangen in de Russische en Oekraïense activiteiten te ruilen. De Turkse brouwer zou daarmee de enige eigenaar worden van de Russische activiteiten en AB InBev zou de Oekraïense tak overnemen. AB InBev wilde eerder de controle over beide activiteiten aan de Turkse brouwer verkopen, maar Rusland maakte bezwaar tegen dat plan.
Poetin heeft tijdelijk alle aandelen van AB InBev-Efes Russia aan een lokale onderneming gegeven, zo luidt een presidentieel decreet.
Het is nu onduidelijk of AB InBev, de brouwer achter onder meer Hertog Jan en Jupiler, uiteindelijk het land zal kunnen verlaten. Veel andere westerse bedrijven hebben dat al gedaan. Ook is onduidelijk wat de status is van het Oekraïense deel van de deal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
21 minuten geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
3 uur geleden