Poetin gaat volgende maand niet naar G20-top in India
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin gaat volgende maand niet naar de G20-top in India. Hij is volgens het Kremlin "te druk", bericht het Russische persbureau Interfax. Poetins focus zou nu op de oorlog in Oekraïne liggen.
Poetin heeft Rusland nauwelijks verlaten sinds het Russische leger Oekraïne in februari 2022 binnenviel. De Russische president ging vorig jaar ook al niet naar de G20-top in Indonesië. Poetin werd tijdens die bijeenkomst op Bali vertegenwoordigd door zijn buitenlandminister Sergej Lavrov.
Poetin was deze week ook al niet in Zuid-Afrika, waar Rusland en andere landen van het zogeheten BRICS-samenwerkingsverband bijeenkwamen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Poetin uitgevaardigd vanwege de illegale deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland. Zuid-Afrika moet als ICC-lid Poetin oppakken zodra hij voet zet in het land. India is niet aangesloten bij het strafhof.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden