Poetin gaat niet naar klimaattop Glasgow
GLASGOW (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin gaat niet naar de klimaattop die eind deze maand in Glasgow begint. Zijn woordvoerder beklemtoonde dat "het klimaatdossier een prioriteit is in Rusland", maar Poetin "gaat helaas niet naar Glasgow". De woordvoerder had eerder al gemeld dat Poetin niet naar de topconferentie van de G20, 30 en 31 oktober, in Rome gaat.
China stuurt volgens de media niet president Xi Jinping naar Glasgow, maar speciaal gezant Xie Zhenhua. De presidenten van India, Brazilië, Iran, Mexico en Zuid-Afrika hebben al laten weten niet zelf naar Schotland te gaan. De Indiase premier Narendra Modi ziet waarschijnlijk ook af van een reis naar Glasgow.
De presidenten die wel zelf de top bijwonen zijn in ieder geval de staatshoofden van Argentinië, Colombia, Congo-Kinshasa, Frankrijk, Ghana, Nigeria, Turkije, de VS, Zuid-Korea en Zwitsersland.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.
11 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.
17 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.
37 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.
49 minuten geledenCARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.
55 minuten geledenCARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kaja Kallas, de buitenlandchef van de Europese Unie, heeft met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gebeld over de aanvallen op Venezuela. "De EU volgt de situatie in Venezuela op de voet", schrijft Kallas op X.
1 uur geleden