Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin gaat niet naar begrafenis van oud-Sovjetleider Gorbatsjov

Poetin gaat niet naar begrafenis van oud-Sovjetleider Gorbatsjov

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin gaat zaterdag niet naar de afscheidsceremonie en begrafenis van oud-Sovjetleider Michail Gorbatsjov (91) in Moskou. Zijn werkagenda staat dat niet toe, aldus een woordvoerder van het Kremlin. De president is die dag voor een werkbezoek in Kaliningrad.

Poetin heeft donderdagochtend zijn laatste eer aan Gorbatsjov bewezen door een bezoek te brengen aan het ziekenhuis in Moskou waar de oud-leider stierf en er een krans te leggen. Op Russische staatstelevisie werden daarvan beelden getoond. De laatste leider van de Sovjet-Unie overleed dinsdag na een langdurige ziekte.

Het afscheid zal volgens het Kremlin "elementen" van een staatsbegrafenis bevatten en vindt plaats in de Dom Sojoez. In dit overheidsgebouw worden traditiegetrouw uitvaarten gehouden voor Russische regeringsleiders. Het publiek krijgt tussen 10.00 en 14.00 uur de gelegenheid afscheid te nemen. Na dit gedeelte van de uitvaart wordt hij naar zijn laatste rustplaats gebracht op de Novodevitsji-begraafplaats.

Vlaggen halfstok

In de Duitse hoofdstad Berlijn worden zaterdag de vlaggen halfstok gehangen vanwege de begrafenis. Gorbatsjov is ereburger van de stad. In Duitse media wordt de oud-Sovjetleider ook wel de meest geliefde Rus van de Duitsers genoemd, vanwege zijn rol bij de val van de Berlijnse Muur en de hereniging van Oost- en West-Duitsland.

Gorbatsjov werd in het buitenland geprezen. In eigen land gold hij vooral als de man die de Sovjet-Unie naar de ondergang hielp.

Meer uit Buitenland

Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

3 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

5 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

8 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

8 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

10 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

12 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

12 uur geleden