Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin gaat niet naar begrafenis van oud-Sovjetleider Gorbatsjov

Poetin gaat niet naar begrafenis van oud-Sovjetleider Gorbatsjov

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin gaat zaterdag niet naar de afscheidsceremonie en begrafenis van oud-Sovjetleider Michail Gorbatsjov (91) in Moskou. Zijn werkagenda staat dat niet toe, aldus een woordvoerder van het Kremlin. De president is die dag voor een werkbezoek in Kaliningrad.

Poetin heeft donderdagochtend zijn laatste eer aan Gorbatsjov bewezen door een bezoek te brengen aan het ziekenhuis in Moskou waar de oud-leider stierf en er een krans te leggen. Op Russische staatstelevisie werden daarvan beelden getoond. De laatste leider van de Sovjet-Unie overleed dinsdag na een langdurige ziekte.

Het afscheid zal volgens het Kremlin "elementen" van een staatsbegrafenis bevatten en vindt plaats in de Dom Sojoez. In dit overheidsgebouw worden traditiegetrouw uitvaarten gehouden voor Russische regeringsleiders. Het publiek krijgt tussen 10.00 en 14.00 uur de gelegenheid afscheid te nemen. Na dit gedeelte van de uitvaart wordt hij naar zijn laatste rustplaats gebracht op de Novodevitsji-begraafplaats.

Vlaggen halfstok

In de Duitse hoofdstad Berlijn worden zaterdag de vlaggen halfstok gehangen vanwege de begrafenis. Gorbatsjov is ereburger van de stad. In Duitse media wordt de oud-Sovjetleider ook wel de meest geliefde Rus van de Duitsers genoemd, vanwege zijn rol bij de val van de Berlijnse Muur en de hereniging van Oost- en West-Duitsland.

Gorbatsjov werd in het buitenland geprezen. In eigen land gold hij vooral als de man die de Sovjet-Unie naar de ondergang hielp.

Meer uit Buitenland

Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

52 minuten geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

58 minuten geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

1 uur geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

1 uur geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

1 uur geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

2 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

7 uur geleden