Poetin gaat in oktober naar China voor overleg met Xi
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist volgende maand naar Beijing voor een overleg met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Het wordt zijn eerste buitenlandreis sinds het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd.
Nikolaj Patroesjev, de secretaris van de Russische Veiligheidsraad, heeft het bezoek wereldkundig gemaakt in Moskou, tijdens een ontmoeting met de Chinese topdiplomaat Wang Yi. "In oktober, we kijken uit naar de grondige bilaterale gesprekken tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Chinese president Xi Jinping in Beijing", citeert het Russische persbureau Interfax.
Het arrestatiebevel tegen Poetin werd in maart door het ICC uitgevaardigd. Het strafhof onderzoek illegale deportaties van Oekraïense kinderen naar Rusland. Rusland erkent het ICC niet, maar meer dan 120 landen doen dat wel. Dat leidde ertoe dat Poetin bijvoorbeeld vorige maand niet naar Zuid-Afrika kon voor een internationale top. Zuid-Afrika erkent het ICC wel en is daarom verplicht Poetin te arresteren als hij voet zet in het land.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
2 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.
4 uur geledenDEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.
4 uur geleden