Poetin gaat in oktober naar China voor overleg met Xi
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist volgende maand naar Beijing voor een overleg met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Het wordt zijn eerste buitenlandreis sinds het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd.
Nikolaj Patroesjev, de secretaris van de Russische Veiligheidsraad, heeft het bezoek wereldkundig gemaakt in Moskou, tijdens een ontmoeting met de Chinese topdiplomaat Wang Yi. "In oktober, we kijken uit naar de grondige bilaterale gesprekken tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Chinese president Xi Jinping in Beijing", citeert het Russische persbureau Interfax.
Het arrestatiebevel tegen Poetin werd in maart door het ICC uitgevaardigd. Het strafhof onderzoek illegale deportaties van Oekraïense kinderen naar Rusland. Rusland erkent het ICC niet, maar meer dan 120 landen doen dat wel. Dat leidde ertoe dat Poetin bijvoorbeeld vorige maand niet naar Zuid-Afrika kon voor een internationale top. Zuid-Afrika erkent het ICC wel en is daarom verplicht Poetin te arresteren als hij voet zet in het land.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen RTL. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider, door het ongeluk overleden.
4 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
10 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
6 uur geleden