Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin gaat in oktober naar China voor overleg met Xi

Poetin gaat in oktober naar China voor overleg met Xi

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist volgende maand naar Beijing voor een overleg met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Het wordt zijn eerste buitenlandreis sinds het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd.

Nikolaj Patroesjev, de secretaris van de Russische Veiligheidsraad, heeft het bezoek wereldkundig gemaakt in Moskou, tijdens een ontmoeting met de Chinese topdiplomaat Wang Yi. "In oktober, we kijken uit naar de grondige bilaterale gesprekken tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Chinese president Xi Jinping in Beijing", citeert het Russische persbureau Interfax.

Het arrestatiebevel tegen Poetin werd in maart door het ICC uitgevaardigd. Het strafhof onderzoek illegale deportaties van Oekraïense kinderen naar Rusland. Rusland erkent het ICC niet, maar meer dan 120 landen doen dat wel. Dat leidde ertoe dat Poetin bijvoorbeeld vorige maand niet naar Zuid-Afrika kon voor een internationale top. Zuid-Afrika erkent het ICC wel en is daarom verplicht Poetin te arresteren als hij voet zet in het land.

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

7 minuten geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

1 uur geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

1 uur geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

1 uur geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

1 uur geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

2 uur geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

2 uur geleden