Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin gaat in oktober naar China voor overleg met Xi

Poetin gaat in oktober naar China voor overleg met Xi

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist volgende maand naar Beijing voor een overleg met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Het wordt zijn eerste buitenlandreis sinds het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd.

Nikolaj Patroesjev, de secretaris van de Russische Veiligheidsraad, heeft het bezoek wereldkundig gemaakt in Moskou, tijdens een ontmoeting met de Chinese topdiplomaat Wang Yi. "In oktober, we kijken uit naar de grondige bilaterale gesprekken tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Chinese president Xi Jinping in Beijing", citeert het Russische persbureau Interfax.

Het arrestatiebevel tegen Poetin werd in maart door het ICC uitgevaardigd. Het strafhof onderzoek illegale deportaties van Oekraïense kinderen naar Rusland. Rusland erkent het ICC niet, maar meer dan 120 landen doen dat wel. Dat leidde ertoe dat Poetin bijvoorbeeld vorige maand niet naar Zuid-Afrika kon voor een internationale top. Zuid-Afrika erkent het ICC wel en is daarom verplicht Poetin te arresteren als hij voet zet in het land.

Meer uit Buitenland

Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

7 minuten geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

33 minuten geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

39 minuten geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

3 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

4 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

5 uur geleden