Poetin feliciteert Trump voorafgaand aan inauguratie
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Donald Trump alvast gefeliciteerd met zijn tweede termijn als Amerikaanse president, uren voor Trumps inauguratie in Washington. Dit deed hij tijdens een vergadering van de Russische Veiligheidsraad. Poetin zei ook dat Rusland openstaat voor dialoog met de nieuwe Amerikaanse regering over Oekraïne en kernwapens.
De Russische president verklaarde te zullen vechten voor de belangen van Rusland en te hopen op duurzame vrede in plaats van een kort staakt-het-vuren in Oekraïne. Het einde van het conflict tussen Rusland en Oekraïne is niet in zicht.
Bijna drie jaar na het begin van de Russische inval in Oekraïne zijn de VS nog altijd de belangrijkste bondgenoot van Oekraïne. Het is onduidelijk hoe de Amerikaanse steun eruitziet met Trump aan de macht. Hij zei tijdens zijn verkiezingscampagne de oorlog in Oekraïne "binnen 24 uur" te beëindigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.
2 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.
4 uur geleden