Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin feliciteert troepen met bevrijding van Avdiivka

Poetin feliciteert troepen met bevrijding van Avdiivka

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn militaire eenheden in Oekraïne gefeliciteerd met hun "belangrijke overwinning" in Avdiivka. Volgens het Kremlin-getrouwe persbureau RIA Novosti stuurde Poetin de commandant ter plaatse, generaal Andrej Mordvitsjev, een persoonlijk bericht om hem en zijn troepen te bedanken voor de getoonde heldenmoed en inzet bij de bevrijding van deze plaats in de "Volksrepubliek Donetsk".

RIA meldde ook dat de nieuwe Oekraïense opperbevelhebber Alexander Syrsky zijn manschappen vrijdagavond de opdracht had gegeven zich terug te trekken uit Avdiivka. Gebrek aan voldoende geschikt wapentuig en munitie maakte een nog langere verdediging van deze kapotgeschoten voorstad van Donetsk zinloos. President Volodymyr Zelensky sprak van een levensreddend besluit.

Meer uit Buitenland

Nieuw onderzoek naar opgepakte rivaal Turkse president Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.

14 minuten geleden
Franse hogesnelheidstrein botst op vrachtwagen niet ver van Lille

NOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij zou de machinist om het leven zijn gekomen, meldt France Bleu op basis van reddingswerkers. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen.

16 minuten geleden
Krant: gewonde hoogste leider Iran wordt behandeld in Qom

TEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.

36 minuten geleden
Doden bij droneaanval op bushalte in Oekraïense stad Nikopol

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor ​Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.

45 minuten geleden
Aanval gemeld bij petrochemische industrie Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op Saudi-Arabië is de petrochemische industrie getroffen in de oostelijke stad Jubail. Dat meldt een bron ter plekke aan het persbureau AFP. "Een aanval veroorzaakte brand bij de SABIC-fabrieken in Jubail. Het geluid van de explosies was erg hard", aldus de bron. Die doelde met SABIC op het concern Saudi Basic Industries Corporation.

48 minuten geleden
Ambassadeur: inzet om oorlog te stoppen nadert kritieke fase

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.

1 uur geleden
Taiwanese oppositieleider bezoekt China

SHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.

1 uur geleden