Poetin feliciteert troepen met bevrijding van Avdiivka
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn militaire eenheden in Oekraïne gefeliciteerd met hun "belangrijke overwinning" in Avdiivka. Volgens het Kremlin-getrouwe persbureau RIA Novosti stuurde Poetin de commandant ter plaatse, generaal Andrej Mordvitsjev, een persoonlijk bericht om hem en zijn troepen te bedanken voor de getoonde heldenmoed en inzet bij de bevrijding van deze plaats in de "Volksrepubliek Donetsk".
RIA meldde ook dat de nieuwe Oekraïense opperbevelhebber Alexander Syrsky zijn manschappen vrijdagavond de opdracht had gegeven zich terug te trekken uit Avdiivka. Gebrek aan voldoende geschikt wapentuig en munitie maakte een nog langere verdediging van deze kapotgeschoten voorstad van Donetsk zinloos. President Volodymyr Zelensky sprak van een levensreddend besluit.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
9 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
11 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
11 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
12 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
14 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
15 uur geleden