Poetin feliciteert nieuwe Iraanse president
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Masoud Pezeshkian gefeliciteerd met zijn overwinning in de Iraanse presidentsverkiezing.
"Ik hoop dat uw ambtstermijn als president zal bijdragen aan een versterking van de constructieve bilaterale samenwerking tussen onze bevriende volkeren", zei Poetin in zijn boodschap voor Pezeshkian. Hij hoopt dat de twee landen, beide doelwit van strenge westerse sancties, kunnen samenwerken "om internationale problemen op een constructieve manier op te lossen".
Iran en Rusland zijn de laatste jaren steeds meer gaan samenwerken. Zo levert Teheran drones aan Rusland voor de oorlog in Oekraïne. De hervormingsgezinde Pezeshkian heeft gepleit voor een betere relatie met westerse landen.
Relatieherstel
Ook de Saudische koning en kroonprins feliciteerden Pezeshkian. De twee landen tekenden in 2023 een baanbrekende deal om de relaties te herstellen na jarenlange rivaliteit.
Pezeshkian ontving verder felicitaties van de Chinese president Xi Jinping en de Indiase premier Narendra Modi. Hun landen onderhouden nauwe banden met Iran. China is bovendien de grootste handelspartner van het land.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
24 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
9 uur geleden