Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin feliciteert nieuwe Iraanse president

Poetin feliciteert nieuwe Iraanse president

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Masoud Pezeshkian gefeliciteerd met zijn overwinning in de Iraanse presidentsverkiezing.

"Ik hoop dat uw ambtstermijn als president zal bijdragen aan een versterking van de constructieve bilaterale samenwerking tussen onze bevriende volkeren", zei Poetin in zijn boodschap voor Pezeshkian. Hij hoopt dat de twee landen, beide doelwit van strenge westerse sancties, kunnen samenwerken "om internationale problemen op een constructieve manier op te lossen".

Iran en Rusland zijn de laatste jaren steeds meer gaan samenwerken. Zo levert Teheran drones aan Rusland voor de oorlog in Oekraïne. De hervormingsgezinde Pezeshkian heeft gepleit voor een betere relatie met westerse landen.

Relatieherstel

Ook de Saudische koning en kroonprins feliciteerden Pezeshkian. De twee landen tekenden in 2023 een baanbrekende deal om de relaties te herstellen na jarenlange rivaliteit.

Pezeshkian ontving verder felicitaties van de Chinese president Xi Jinping en de Indiase premier Narendra Modi. Hun landen onderhouden nauwe banden met Iran. China is bovendien de grootste handelspartner van het land.

Meer uit Buitenland

Libanon wil dat Pakistan bevestigt dat het onder bestand valt

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.

2 minuten geleden
Bronnen: VS eisen komende dagen concrete toezeggingen Hormuz-hulp

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.

15 minuten geleden
President Iran beklemtoont dat bestand ook voor Libanon geldt

TEHERAN (ANP/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.

19 minuten geleden
Brussel wil opheldering van Hongarije over lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.

1 uur geleden
Britten schaduwden Russische spionageonderzeeërs bij zeekabels

LONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.

1 uur geleden
EU-parlement vraagt Commissie om stellingname over Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.

2 uur geleden
Menigten gedenken in optochten gedode Iraanse leider Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.

2 uur geleden