Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin feliciteert nieuwe Iraanse president

Poetin feliciteert nieuwe Iraanse president

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Masoud Pezeshkian gefeliciteerd met zijn overwinning in de Iraanse presidentsverkiezing.

"Ik hoop dat uw ambtstermijn als president zal bijdragen aan een versterking van de constructieve bilaterale samenwerking tussen onze bevriende volkeren", zei Poetin in zijn boodschap voor Pezeshkian. Hij hoopt dat de twee landen, beide doelwit van strenge westerse sancties, kunnen samenwerken "om internationale problemen op een constructieve manier op te lossen".

Iran en Rusland zijn de laatste jaren steeds meer gaan samenwerken. Zo levert Teheran drones aan Rusland voor de oorlog in Oekraïne. De hervormingsgezinde Pezeshkian heeft gepleit voor een betere relatie met westerse landen.

Relatieherstel

Ook de Saudische koning en kroonprins feliciteerden Pezeshkian. De twee landen tekenden in 2023 een baanbrekende deal om de relaties te herstellen na jarenlange rivaliteit.

Pezeshkian ontving verder felicitaties van de Chinese president Xi Jinping en de Indiase premier Narendra Modi. Hun landen onderhouden nauwe banden met Iran. China is bovendien de grootste handelspartner van het land.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt dat massale raketaanval vergeldingsaanval was

MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.

1 uur geleden
VS-minister Rubio optimistisch over voorlopig akkoord met Iran

NEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.

1 uur geleden
Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

3 uur geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

3 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

6 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

9 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

9 uur geleden