Poetin feliciteert Argentijnse president met wereldtitel
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Argentijnse ambtsgenoot, Alberto Fernández, gebeld om hem te feliciteren met de wereldtitel van het Argentijnse voetbalelftal. De Argentijnen wonnen in de finale van het WK in Qatar van Frankrijk na het nemen van strafschoppen.
"Vladimir Poetin heeft zojuist telefonisch gesproken met de Argentijnse president Fernández en hem van harte gefeliciteerd met het winnen van de FIFA World Cup", meldde Poetins perschef Dmitri Peskov aan het Russische persagentschap Tass.
Fernández woonde de WK-finale niet persoonlijk bij. Hij bleef in Buenos Aires om naar de wedstrijd te kijken. De Franse president Emmanuel Macron was wel aanwezig bij de wedstrijd in het Lusail-stadion. Hij stond na afloop zelfs op het ceremoniepodium waar de prijzen werden uitgereikt.
Rusland, dat vier jaar geleden nog het WK organiseerde, ontbrak op de mondiale eindronde. De Russische voetbalbond is geschorst vanwege de Russische agressie tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
6 uur geleden