Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin feliciteert Argentijnse president met wereldtitel

Poetin feliciteert Argentijnse president met wereldtitel

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Argentijnse ambtsgenoot, Alberto Fernández, gebeld om hem te feliciteren met de wereldtitel van het Argentijnse voetbalelftal. De Argentijnen wonnen in de finale van het WK in Qatar van Frankrijk na het nemen van strafschoppen.

"Vladimir Poetin heeft zojuist telefonisch gesproken met de Argentijnse president Fernández en hem van harte gefeliciteerd met het winnen van de FIFA World Cup", meldde Poetins perschef Dmitri Peskov aan het Russische persagentschap Tass.

Fernández woonde de WK-finale niet persoonlijk bij. Hij bleef in Buenos Aires om naar de wedstrijd te kijken. De Franse president Emmanuel Macron was wel aanwezig bij de wedstrijd in het Lusail-stadion. Hij stond na afloop zelfs op het ceremoniepodium waar de prijzen werden uitgereikt.

Rusland, dat vier jaar geleden nog het WK organiseerde, ontbrak op de mondiale eindronde. De Russische voetbalbond is geschorst vanwege de Russische agressie tegen Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

6 minuten geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

32 minuten geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

33 minuten geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

1 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

3 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

6 uur geleden