Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi hebben eerste persoonlijke ontmoeting sinds invasie

Poetin en Xi hebben eerste persoonlijke ontmoeting sinds invasie

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin ontmoet de Chinese leider Xi Jinping komende week in Oezbekistan. Het wordt de eerste keer dat de leiders elkaar persoonlijk treffen sinds Rusland in februari buurland Oekraïne binnenviel.

Poetin en Xi spreken elkaar volgens het Russische persbureau TASS op een top van de Sjanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO). Die wordt op 15 en 16 september gehouden in Samarkand. De SSO bestaat uit China, Rusland, India, Pakistan en een aantal Centraal-Aziatische landen.

De laatste persoonlijke ontmoeting tussen de leiders van buurlanden Rusland en China vond begin februari plaats, toen China de Olympische Winterspelen hield. Rusland kreeg later vanwege de oorlog in Oekraïne zware sancties opgelegd door westerse landen.

Moskou probeert daarom de banden aan te halen met Aziatische landen, vooral met China. Die Aziatische grootmacht heeft de Russische invasie van Oekraïne niet veroordeeld. Een Russische diplomaat zei dat Poetin en Xi veel te bespreken hebben. "Zowel over bilaterale kwesties als internationale problemen."

Meer uit Buitenland

Families gijzelaars protesteren bij huizen Israëlische ministers

TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - Familieleden van de door Hamas gegijzelde Israëliërs hebben zondagochtend gedemonstreerd bij de woningen van Israëlische ministers. Ze eisten een staakt-het-vuren in Gaza en een deal met Hamas voor het vrijlaten van de gegijzelden.

2 minuten geleden
Bondgenoten Oekraïne staan stil bij Onafhankelijkheidsdag

BRUSSEL (ANP) - Westerse leiders staan zondag stil bij de Onafhankelijkheidsdag van Oekraïne. Ze grijpen dat aan om hun steun voor het Oost-Europese land in de strijd tegen Rusland nog eens te benadrukken.

1 uur geleden
Britse regering wil aanpassingen aan asielstelsel

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil hervormingen doorvoeren om asielaanvragen sneller te kunnen afhandelen. Minister van Binnenlandse Zaken Yvette Cooper zei dat momenteel "onacceptabele vertraging" kan optreden als asielzoekers in beroep gaan als hun aanvraag is afgewezen, berichten Britse media als The Sunday Times en de BBC.

3 uur geleden
Nieuwe Canadese premier Carney in Kyiv

KYIV (ANP) - De Canadese premier Mark Carney is begonnen aan zijn eerste officiële bezoek aan Oekraïne sinds zijn aantreden. Hij arriveerde daar zondag, schrijft de Canadese omroep CBC.

4 uur geleden
Israëlische oppositieleider wil kabinet zonder extreemrechts

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische oppositieleider Benny Gantz heeft zaterdagavond een oproep gedaan aan premier Benjamin Netanyahu en de oppositieleiders Yair Lapid en Avigdor Lieberman om samen een tijdelijk kabinet te vormen. Zo'n regering zou zich moeten richten op de vrijlating van alle gijzelaars in Gaza en de extreemrechtse partijen buitenspel zetten.

6 uur geleden
WSJ: VS verbieden Oekraïne inzet langeafstandsraketten op Rusland

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie houdt Oekraïne tegen om Amerikaanse langeafstandsraketten (ATACMS) te gebruiken voor aanvallen op doelen in Rusland. Daardoor mag Kyiv de wapens alleen binnen eigen grenzen inzetten, schrijft The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

10 uur geleden
Israëlische tanks rukken volgens getuigen verder op in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - Israëlische militairen en tanks zijn zaterdag door inwoners gezien in een centraal deel van Gaza-Stad. Het gaat specifiek om de wijk Sabra. Al Jazeera heeft beelden daarvan gepubliceerd.

14 uur geleden