Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi hebben eerste persoonlijke ontmoeting sinds invasie

Poetin en Xi hebben eerste persoonlijke ontmoeting sinds invasie

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin ontmoet de Chinese leider Xi Jinping komende week in Oezbekistan. Het wordt de eerste keer dat de leiders elkaar persoonlijk treffen sinds Rusland in februari buurland Oekraïne binnenviel.

Poetin en Xi spreken elkaar volgens het Russische persbureau TASS op een top van de Sjanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO). Die wordt op 15 en 16 september gehouden in Samarkand. De SSO bestaat uit China, Rusland, India, Pakistan en een aantal Centraal-Aziatische landen.

De laatste persoonlijke ontmoeting tussen de leiders van buurlanden Rusland en China vond begin februari plaats, toen China de Olympische Winterspelen hield. Rusland kreeg later vanwege de oorlog in Oekraïne zware sancties opgelegd door westerse landen.

Moskou probeert daarom de banden aan te halen met Aziatische landen, vooral met China. Die Aziatische grootmacht heeft de Russische invasie van Oekraïne niet veroordeeld. Een Russische diplomaat zei dat Poetin en Xi veel te bespreken hebben. "Zowel over bilaterale kwesties als internationale problemen."

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

3 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

3 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

4 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

6 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

8 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

10 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

17 uur geleden