Poetin en Xi bespreken situatie in Oekraïne en Taiwan
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft donderdag in Oezbekistan zoals afgesproken een bilateraal onderhoud met zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping. Volgens Moskou is onder meer de situatie in Oekraïne en Taiwan onderwerp van gesprek. Ook komen de duurzame handelsrelatie tussen China en Rusland en de wederzijdse economie aan de orde tegen de achtergrond van de westerse sancties.
"De ontmoeting van Poetin en Xi is van speciale betekenis, de huidige gang van zaken in de wereld in aanmerking genomen", aldus de verklaring van het Kremlin, dat Xi's benadering van de "crisis" in Oekraïne dinsdag "evenwichtig" noemde. De Russische en Chinese leider treffen elkaar voor het eerst persoonlijk sinds de Russische troepen buurland Oekraïne binnenvielen. Tijdens de Olympische Winterspelen begin februari zagen ze elkaar voor het laatst.
In de Oezbeekse hoofdstad Samarkand, waar de samenwerkingsorganisatie SSO 15 en 16 september vergadert, overlegt Poetin tevens met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan over de Oekraïense graandeal. Behalve China en Rusland behoren ook India, Pakistan en een aantal Centraal-Aziatische landen tot de SSO.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
3 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden