Poetin en Xi bellen over toekomstige relatie met Trump
MOSKOU/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping hebben dinsdag met elkaar gebeld over "mogelijke toekomstige contacten" met de net aangetreden Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Kremlin. De twee landen herhaalden bereid te zijn betrekkingen met de Verenigde Staten op te bouwen op basis van respect en wederzijds profijt, "als het team-Trump daar interesse in heeft".
Trump, die maandag werd geïnaugureerd als president, heeft beloofd een streng beleid tegen China te voeren en hoge handelstarieven in te voeren voor Chinese producten. Ook wil hij dat Poetin snel de oorlog in Oekraïne beëindigt. Volgens Trump komt Rusland "in grote problemen" als er niet vlug een deal komt.
Volgens Kremlinwoordvoerder Joeri Oesjakov is het toeval dat Xi en Poetin binnen 24 uur na de inauguratie met elkaar bellen en hebben ze het over veel uiteenlopende onderwerpen gehad, zoals de situatie in Oekraïne, Taiwan en het Midden-Oosten. De twee hebben tijdens hun videogesprek de betrekkingen tussen Rusland en China bewierookt. Poetin noemde Xi zijn "dierbare vriend"en zei dat de relatie tussen Moskou en Beijing gebaseerd is op "vriendschap, wederzijds vertrouwen en steun". Xi vertelde de Russische president dat de banden tussen hun landen dit jaar "nieuwe hoogtes" kunnen bereiken.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
12 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
12 uur geleden