Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi bellen over toekomstige relatie met Trump

Poetin en Xi bellen over toekomstige relatie met Trump

MOSKOU/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping hebben dinsdag met elkaar gebeld over "mogelijke toekomstige contacten" met de net aangetreden Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Kremlin. De twee landen herhaalden bereid te zijn betrekkingen met de Verenigde Staten op te bouwen op basis van respect en wederzijds profijt, "als het team-Trump daar interesse in heeft".

Trump, die maandag werd geïnaugureerd als president, heeft beloofd een streng beleid tegen China te voeren en hoge handelstarieven in te voeren voor Chinese producten. Ook wil hij dat Poetin snel de oorlog in Oekraïne beëindigt. Volgens Trump komt Rusland "in grote problemen" als er niet vlug een deal komt.

Volgens Kremlinwoordvoerder Joeri Oesjakov is het toeval dat Xi en Poetin binnen 24 uur na de inauguratie met elkaar bellen en hebben ze het over veel uiteenlopende onderwerpen gehad, zoals de situatie in Oekraïne, Taiwan en het Midden-Oosten. De twee hebben tijdens hun videogesprek de betrekkingen tussen Rusland en China bewierookt. Poetin noemde Xi zijn "dierbare vriend"en zei dat de relatie tussen Moskou en Beijing gebaseerd is op "vriendschap, wederzijds vertrouwen en steun". Xi vertelde de Russische president dat de banden tussen hun landen dit jaar "nieuwe hoogtes" kunnen bereiken.

Meer uit Buitenland

Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

1 uur geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

1 uur geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

1 uur geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

2 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

2 uur geleden
Houthi's sluiten Rode Zee voor Israëlische schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.

3 uur geleden
Xi Jinping begint eerste bezoek aan Noord-Korea in 7 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.

3 uur geleden