Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi bellen over toekomstige relatie met Trump

Poetin en Xi bellen over toekomstige relatie met Trump

MOSKOU/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping hebben dinsdag met elkaar gebeld over "mogelijke toekomstige contacten" met de net aangetreden Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Kremlin. De twee landen herhaalden bereid te zijn betrekkingen met de Verenigde Staten op te bouwen op basis van respect en wederzijds profijt, "als het team-Trump daar interesse in heeft".

Trump, die maandag werd geïnaugureerd als president, heeft beloofd een streng beleid tegen China te voeren en hoge handelstarieven in te voeren voor Chinese producten. Ook wil hij dat Poetin snel de oorlog in Oekraïne beëindigt. Volgens Trump komt Rusland "in grote problemen" als er niet vlug een deal komt.

Volgens Kremlinwoordvoerder Joeri Oesjakov is het toeval dat Xi en Poetin binnen 24 uur na de inauguratie met elkaar bellen en hebben ze het over veel uiteenlopende onderwerpen gehad, zoals de situatie in Oekraïne, Taiwan en het Midden-Oosten. De twee hebben tijdens hun videogesprek de betrekkingen tussen Rusland en China bewierookt. Poetin noemde Xi zijn "dierbare vriend"en zei dat de relatie tussen Moskou en Beijing gebaseerd is op "vriendschap, wederzijds vertrouwen en steun". Xi vertelde de Russische president dat de banden tussen hun landen dit jaar "nieuwe hoogtes" kunnen bereiken.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

8 minuten geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

46 minuten geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

1 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

3 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

4 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

5 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

6 uur geleden